CNBC Daily Open: Թրամփը տեսնում է կարմիր քարտ, կանխատեսման շուկաները գնահատում են, և ՆԱՏՕ-ի պաշտպանական
Լուրեր | 2026/07/06 05:54
Թրամփը շնորհակալություն է հայտնում FIFA-ին, կանխատեսման շուկաները աճում են
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը շնորհակալություն է հայտնել FIFA-ին, որ վերացրել է ԱՄՆ-ի հարձակվող Ֆոլարին Բալոգունի կարմիր քարտը: Աղբյուրների հաղորդմամբ, Եվրոպայի ֆուտբոլի ֆեդերացիան՝ UEFA-ն, կարող է վիճարկել կարմիր քարտի արգելքը: Նորվեգիան հաղթել է Բրազիլիային, իսկ Անգլիան հաղթել է Մեքսիկային՝ անցնելով քառորդ եզրափակիչ: Կանխատեսման շուկաների ծավալները մեծանում են աշխարհի գավաթի խաղերի ընթացքում: ՆԱՏՕ-ի առաջնորդները հավաքվում են Թուրքիայում, որտեղ Թրամփը նախատեսում է հանդիպել Ուկրաինայի նախագահ Զելենսկու հետ:
Wall Street-ը վերաբացվում է երկար շաբաթավերջից հետո, և ֆյուչերսները ցույց են տալիս, որ Դոուն նոր ռեկորդի հասնելու շեմին է: Մեծ M&A երկուշաբթի՝ Lockheed Martin-ը պատրաստվում է ձեռք բերել Ultra Maritime-ը $3.5 միլիարդ գործարքով, իսկ բրիտանական easyJet-ը պատրաստվում է ընդունել Castlelake-ի $7.3 միլիարդ առաջարկը:

CNBC Daily Open: Трамп видит красный, прогнозные рынки оценивают и оборона НАТО
Президент США Дональд Трамп поблагодарил FIFA за отмену красной карточки для американского нападающего Фоларина Балогуна. По сообщениям, европейская футбольная федерация UEFA может оспорить решение о красной карточке. Норвегия победила Бразилию, а Англия одержала победу над Мексикой, выйдя в четвертьфинал. Объемы прогнозных рынков растут на фоне ставок на чемпионат мира. Лидеры НАТО собираются в Турции, где Трамп ожидает встречи с президентом Украины Зеленским.
Уолл-стрит открывается после длинных выходных, фьючерсы указывают на то, что индекс Доу может достичь нового рекорда. В понедельник на рынке слияний и поглощений Lockheed Martin готовится приобрести Ultra Maritime за 3,5 миллиарда долларов, а британская авиакомпания easyJet готова принять предложение Castlelake на сумму 7,3 миллиарда долларов: