Բարսթուլի Պորտնոյը ծրագրում է պահել բիթքոյնը մինչև զրո
Բարսթուլի սպորտի հիմնադիր Դեյվ Պորտնոյը հայտարարել է, որ պատրաստվում է պահել իր բիթքոյնը մինչև զրո, եթե անհրաժեշտ լինի, այն բանից հետո, երբ նա գնել է այն մոտ $100,000:
«Ես պահելու եմ: Ես պահելու եմ այս բիթքոյնը մինչև զրո», - ասել է Պորտնոյը FOX Business-ի Ստյուարտ Վարնիին: «Ես գիտեմ, որ եթե վաճառեմ, այն կրկին կաճի: Այս անգամ ավելի լավ է գնալ նավի հետ միասին»: Պորտնոյը նշել է, որ նա բիթքոյն է գնել $100,000-ից, և այժմ ունի միլիոնավոր դոլարների կորուստներ:
«Այո, ես ափսոսում եմ: Ես գնել եմ այն $100,000-ից: Բիթքոյնի վերաբերյալ ես սխալվել եմ ամեն ինչում: Յուրաքանչյուր անգամ, երբ ես վաճառում եմ, այն բարձրանում է, իսկ երբ գնում եմ, այն ընկնում է», - նշել է Պորտնոյը:
Պորտնոյի մեկնաբանությունները ընդգծում են շուկայում շատ մասնակիցների համար տարածված դժվարությունները՝ ճշգրիտ մուտք և ելք գտնելու հարցում:
Չնայած նրա նոր ռազմավարությունը, թե ինչպես պահել բիթքոյնը, դեռևս չի պարզվել, թե արդյոք դա կհամընկնի բիթքոյնի զարգացման հետագա փուլերի հետ:

Barstool Sports founder Dave Portnoy stated that he plans to hold his bitcoin all the way down to zero if necessary, after buying it near $100,000:
“I’m holding. I’ll hold this thing down to zero,” Portnoy told FOX Business’ Stuart Varney. “I know if I sell it, it’s going to go nuclear again. I’d rather go down with the ship this time.” Portnoy mentioned that he bought bitcoin at $100,000 and is now sitting on millions of losses:
“Yeah, I got regrets. I bought the thing at $100,000. There’s nothing I’ve been wrong about more than Bitcoin. Every time I sell it, it goes nuclear. Every time I buy it, it tanks,” Portnoy noted:
His comments underscore a familiar struggle of most market participants in volatile markets: the persistent difficulty of precise entry and exit timing:
Whether his newfound holding strategy aligns him with BTC's trajectory over the coming cycles remains to be seen, but his candor highlights a lesson many retail investors learn the hard way: the best move is simply to stop trying to time the market and hold on.