Բարսթուլի Պորտնոյը ծրագրում է պահել բիթքոյնը մինչև զրո
Բարսթուլի սպորտի հիմնադիր Դեյվ Պորտնոյը հայտարարել է, որ պատրաստվում է պահել իր բիթքոյնը մինչև զրո, եթե անհրաժեշտ լինի, այն բանից հետո, երբ նա գնել է այն մոտ $100,000:
«Ես պահելու եմ: Ես պահելու եմ այս բիթքոյնը մինչև զրո», - ասել է Պորտնոյը FOX Business-ի Ստյուարտ Վարնիին: «Ես գիտեմ, որ եթե վաճառեմ, այն կրկին կաճի: Այս անգամ ավելի լավ է գնալ նավի հետ միասին»: Պորտնոյը նշել է, որ նա բիթքոյն է գնել $100,000-ից, և այժմ ունի միլիոնավոր դոլարների կորուստներ:
«Այո, ես ափսոսում եմ: Ես գնել եմ այն $100,000-ից: Բիթքոյնի վերաբերյալ ես սխալվել եմ ամեն ինչում: Յուրաքանչյուր անգամ, երբ ես վաճառում եմ, այն բարձրանում է, իսկ երբ գնում եմ, այն ընկնում է», - նշել է Պորտնոյը:
Պորտնոյի մեկնաբանությունները ընդգծում են շուկայում շատ մասնակիցների համար տարածված դժվարությունները՝ ճշգրիտ մուտք և ելք գտնելու հարցում:
Չնայած նրա նոր ռազմավարությունը, թե ինչպես պահել բիթքոյնը, դեռևս չի պարզվել, թե արդյոք դա կհամընկնի բիթքոյնի զարգացման հետագա փուլերի հետ:

Основатель Barstool Sports Дэйв Портной заявил, что он будет держать свой биткойн до нуля, если это необходимо, после того как купил его почти за 100 000 долларов:
«Я держу. Я буду держать эту штуку до нуля», - сказал Портной FOX Business Стюарту Варни. «Я знаю, что если я продам, она снова взлетит. Я предпочитаю пойти ко дну с кораблем в этот раз». Портной отметил, что он купил биткойн за 100 000 долларов и теперь имеет многомиллионные убытки:
«Да, я сожалею. Я купил это за 100 000 долларов. Я никогда не ошибался так сильно, как с биткойном. Каждый раз, когда я продаю, он взлетает. Каждый раз, когда я покупаю, он падает», - отметил Портной:
Комментарии Портного подчеркивают распространенные трудности большинства участников рынка в условиях волатильности: постоянные трудности с точным временем входа и выхода:
Будет ли его новая стратегия удержания соответствовать траектории BTC в будущих циклах, еще предстоит увидеть, но его откровенность подчеркивает урок, который многие розничные инвесторы усваивают на собственном опыте: лучше всего просто перестать пытаться таймить рынок и держать.