Բանկի Ամերիկան ընդգծել է մի քանի բաժնետոմսեր, որոնք ներդրողները կարող են ձեռք բերել, որպեսզի բարձրացնեն իրենց վերադարձը երրորդ եռամսյակի մեկնարկի կապակցությամբ, այդ թվում՝ ստրիմինգի բաժնետոմս, որը ունի երկնիշ աճի պոտենցիալ:
Բաժնետոմսերի շուկան ավարտեց 2026 թվականի երկրորդ եռամսյակը կայուն արդյունքներով: S&P 500-ն ավարտեց ժամանակահատվածը գրեթե 15% բարձր, իսկ Nasdaq Composite-ը աճեց 21.4%՝ 2020 թվականից ի վեր լավագույն եռամսյակային ցուցանիշով:
Բանկի Ամերիկան ներկայացրել է երրորդ եռամսյակի համար բաժնետոմսերի ընտրության ցանկ, որը ներառում է անուններ տարբեր ոլորտներից, այդ թվում՝ մանրածախ առևտուր, սպառողական ապրանքներ, տեխնոլոգիա և վճարումներ:
Spotify
Մասնագետների կարծիքով, Spotify-ի բաժնետոմսերը կարող են աճել մոտ ապագայում մի շարք գործոնների շնորհիվ, այդ թվում՝ նոր արտադրանքների և բաժանորդագրության ծառայության գների նոր մակարդակների:
«Spotify-ն ներկայացրել է համոզիչ արտադրանքի ճանապարհային քարտեզ և գրավիչ ֆինանսական նպատակներ, և այժմ ուշադրությունը կդրվի իրականացման վրա», - ասել է վերլուծաբան Ջեսիկա Ռեյֆ Էրլիխը:
Նա գնահատում է Spotify-ն որպես գնել, և նրա նպատակային գինը կազմում է $685, ինչը նշանակում է մոտ 41% աճ:
Visa
Visa-ն ներդրողներին հնարավորություն է տալիս խաղալ դրամական միջոցներից էլեկտրոնային վճարումների անցման վրա, և նրա բաժնետոմսերը կարող են աճել երրորդ եռամսյակում:
«Visa-ն մեր լավագույն տարբերակն է՝ ունենալու դրամական միջոցներից էլեկտրոնային վճարումների անցման վրա: Դա կայուն երկնիշ եկամուտների աճող ընկերություն է», - ասել է վերլուծաբան Մեթյու Օ'Նիլը:
Օ'Նիլը գնահատում է Visa-ն որպես գնել, և նրա նպատակային գինը կազմում է $410, ինչը նշանակում է 13% աճ:
Walmart
Walmart-ի բաժնետոմսերը ունեն մեծ աճի հնարավորություններ, քանի որ ընկերության ջանքերը՝ ավելի հարուստ սպառողներին գրավելու համար, սկսում են արդյունք տալ:
«Մենք համոզված ենք, որ ներկայիս իրավիճակը, որը բաղկացած է բարձր եկամուտ ունեցող սպառողների ուժեղությունից և արժեքի որոնող սպառողների զգուշությունից, նպաստավոր է Walmart-ի շուկայի մասնաբաժնի աճի համար», - ասել է վերլուծաբան Քրիստոֆեր Նարդոն:
Նարդոն գնահատում է Walmart-ը որպես գնել, և նրա նպատակային գինը կազմում է $144, ինչը նշանակում է մոտ 29% աճ:

Bank of America has highlighted several stocks that investors can purchase to enhance their returns as the third quarter begins, including a streaming stock with double-digit upside potential:
The stock market wrapped up a solid second quarter of 2026. The S&P 500 ended the period nearly 15% higher, while the Nasdaq Composite surged 21.4% for its best quarterly performance since 2020:
To prepare investors for the third quarter, Bank of America shared a list of stock picks for the period, which includes names from various sectors, including retail, consumer goods, technology, and payments:
Spotify
Shares of the music and podcast streaming platform could climb in the near term due to a combination of catalysts, including its new products and pricing tiers for its subscription service:
“Spotify has laid out an impressive compelling product roadmap and attractive financial targets, and now the focus will turn to execution,” analyst Jessica Reif Ehrlich said:
She rates Spotify a buy, with a target of $685 on shares, suggesting about 41% upside from Thursday's close:
Visa
Visa offers investors a way to play the shift from cash to electronic payments, and its shares could climb in the third quarter:
“Visa is our top way to own the secular cash-to-electronic shift: a durable double-digit revenue/teens-earnings per share compounder with a wide debit and credit moat,” analyst Matthew O'Neill said:
O'Neill rates Visa as buy, with a $410 price target suggesting 13% upside from Thursday's close:
Walmart
The superstore stock has plenty of runway as Walmart's efforts to court more affluent consumers begin to pay off:
“We remain convinced that the current backdrop consisting of strength from the upper income consumer and some caution from the value-seeking consumer is conducive for Walmart to accelerate share gains,” analyst Christopher Nardone said:
Nardone rates Walmart as buy, with a $144 price target implying nearly 29% upside from Thursday's close: