Բացառիկ ներդրումային հնարավորություն. մեկնարկում է «Հրազդան Ցեմենտ Քորփորեյշն»-ին պատկանող գործարանի աճուրդը
Լուրեր | 2026/07/10 12:01
Աճուրդը տեղի կունենա հուլիսի 29-ին՝ Երևանում
Ամիօ բանկը տեղեկացնում է «Հրազդան Ցեմենտ Քորփորեյշն» ՍՊԸ-ին պատկանող լայնածավալ գույքային համալիրի հրապարակային աճուրդի մասին։ Սա բացառիկ հնարավորություն է ձեռք բերելու արդյունաբերական նշանակության անշարժ և շարժական գույքի միասնական լոտ, որը ներառում է 44 առանձին կետեր։
Աճուրդի մանրամասները՝
• Ամսաթիվ և ժամ՝ 2026թ. հուլիսի 29, ժամը 16:10
• Վայրը՝ ք. Երևան, Արշակունյաց 5, 109 սենյակ
• Մեկնարկային գինը՝ 12,335,086,876.5 ՀՀ դրամ
Հայտերի ընդունման վերջնաժամկետը՝ մինչև 2026թ. հուլիսի 22-ն է:
Աճուրդն անցկացվում է հրապարակային սակարկությունների դասական ձևաչափով․ հաղթող է ճանաչվում ամենաբարձր գին առաջարկած մասնակիցը։
Լրացուցիչ տեղեկություններին ու աճուրդի կազմակերպման պայմաններին կարելի է ծանոթանալ բանկի պաշտոնական կայքէջում, ինչպես նաև azdarar.am-ի հրապարակային ծանուցումների բաժնում:

Уникальная инвестиционная возможность. Начинается аукцион завода, принадлежащего «Храздан Цемент Корпорейшн»
Новости | 2026/07/10 12:01
Аукцион пройдет 29 июля в Ереване
Банк Амио сообщает о проведении публичного аукциона на широкий имущественный комплекс, принадлежащий «Храздан Цемент Корпорейшн» ООО. Это уникальная возможность приобрести единый лот промышленной недвижимости и движимого имущества, который включает 44 отдельных пункта.
Подробности аукциона:
• Дата и время: 29 июля 2026 года, 16:10
• Место: г. Ереван, улица Аршакунйац, 5, офис 109
• Стартовая цена: 12,335,086,876.5 драмов
Крайний срок подачи заявок: до 22 июля 2026 года.
Аукцион проводится в классическом формате публичных торгов: победителем признается участник, предложивший наивысшую цену.
Дополнительную информацию и условия организации аукциона можно найти на официальном сайте банка, а также в разделе публичных уведомлений на azdarar.am: