Արմենիայի ժողովրդագրական փոփոխությունների պատրաստության բարձր մակարդակ
Արմենիայի ժողովրդագրական փոփոխությունների պատրաստության մակարդակը տարածաշրջանում բարձրագույնն է, ըստ Տիգրան Ջրբաշյանի, ով զեկուցել է Եվրասիական զարգացման բանկի 20-ամյա տարեդարձին:
Ջրբաշյանը նշել է, որ 2021 թվականից սկսած, Հայաստանը սկսել է մշակել ժողովրդագրական ռազմավարություն, որը պետք է կապվի նաև աշխատանքային, միգրացիայի, սոցիալական բնակարանների և ինտեգրված սոցիալական ծառայությունների հետ:
Նա ընդգծել է, որ ժողովրդագրական տվյալների ինտեգրումը պետական քաղաքականության մշակման գործընթացում շատ կարևոր է:

Высокий уровень готовности Армении к демографическим изменениям
Уровень готовности общества Армении к демографическим изменениям является самым высоким в регионе, согласно словам Тиграна Джрбашяна, который выступил на 20-летнем собрании Евразийского банка развития:
Он отметил, что с 2021 года Армения начала разрабатывать демографическую стратегию, которая должна быть связана с такими областями, как занятость, миграция, социальное жилье и интегрированные социальные услуги:
Джрбашян подчеркнул важность интеграции демографических данных в процесс разработки государственной политики.