Արմենիան և ԵՄ-ն քննարկել են տնտեսական կայունության ամրապնդումը և նոր շուկաների որոնումը
Արմենիայի և Եվրոպական Միության (ԵՄ) ներկայացուցիչները քննարկել են տնտեսական կայունության ամրապնդման և նոր շուկաների որոնման հարցեր:
Այս հանդիպումը տեղի է ունեցել փոխնախարար Վահան Կոստանյանի և տնտեսության փոխնախարար Արման Խոջոյանի մասնակցությամբ, որտեղ քննարկվել են համագործակցության նախագծերը, որոնք ուղղված են տնտեսական և տրանսպորտային փոխկապակցվածության զարգացմանը:
Հանդիպման ընթացքում ընդգծվել է ԵՄ-ի և Հայաստանի միջև համագործակցության կարևորությունը, հատկապես հաշվի առնելով տնտեսական սահմանափակումների ազդեցությունը:
Հայկական կողմը ներկայացրել է իրավիճակը, որը ստեղծվել է հայկական արտադրանքի նկատմամբ սահմանափակումների պատճառով, և ընդգծել է ԵՄ-ի աջակցությունը:
Հանդիպման արդյունքում կողմերը համաձայնել են շարունակել աշխատանքը Հայաստանի տնտեսական կայունության ամրապնդման և նոր շուկաների որոնման ուղղությամբ:

Представители Армении и Европейского Союза (ЕС) обсудили вопросы укрепления экономической устойчивости и поиска новых рынков:
Встреча прошла с участием заместителя министра иностранных дел Вагана Костаняна и заместителя министра экономики Армана Ходжояна, где обсуждались проекты сотрудничества, направленные на развитие экономической и транспортной взаимосвязанности:
На встрече была подчеркнута важность сотрудничества между ЕС и Арменией, особенно в свете влияния экономических ограничений:
Армянская сторона представила информацию о ситуации, сложившейся из-за введенных ограничений на армянскую продукцию, и отметила поддержку, оказанную ЕС:
По итогам встречи стороны договорились продолжить совместную работу по укреплению экономической устойчивости Армении и поиску новых рынков сбыта.