Արմենիան և ԵՄ-ն քննարկել են տնտեսական կայունության ամրապնդումը և նոր շուկաների որոնումը
Արմենիայի և Եվրոպական Միության (ԵՄ) ներկայացուցիչները քննարկել են տնտեսական կայունության ամրապնդման և նոր շուկաների որոնման հարցեր:
Այս հանդիպումը տեղի է ունեցել փոխնախարար Վահան Կոստանյանի և տնտեսության փոխնախարար Արման Խոջոյանի մասնակցությամբ, որտեղ քննարկվել են համագործակցության նախագծերը, որոնք ուղղված են տնտեսական և տրանսպորտային փոխկապակցվածության զարգացմանը:
Հանդիպման ընթացքում ընդգծվել է ԵՄ-ի և Հայաստանի միջև համագործակցության կարևորությունը, հատկապես հաշվի առնելով տնտեսական սահմանափակումների ազդեցությունը:
Հայկական կողմը ներկայացրել է իրավիճակը, որը ստեղծվել է հայկական արտադրանքի նկատմամբ սահմանափակումների պատճառով, և ընդգծել է ԵՄ-ի աջակցությունը:
Հանդիպման արդյունքում կողմերը համաձայնել են շարունակել աշխատանքը Հայաստանի տնտեսական կայունության ամրապնդման և նոր շուկաների որոնման ուղղությամբ:

Armenia and the EU Discussed Strengthening Economic Resilience and Finding New Markets
Representatives from Armenia and the European Union (EU) discussed strengthening economic resilience and finding new markets:
The meeting involved Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan and Deputy Economy Minister Arman Khojoyan, where they discussed cooperation projects aimed at enhancing economic and transport connectivity:
The importance of cooperation between the EU and Armenia was emphasized, especially in light of the impact of economic restrictions:
The Armenian side presented information regarding the situation created by the imposed restrictions on Armenian products and highlighted the support provided by the EU:
As a result of the meeting, the parties agreed to continue working together to strengthen Armenia's economic resilience and to find new markets for Armenian products.