Venture Global ընկերությունը հաղորդել է, որ երկրորդ եռամսյակում իր հեղուկացման վճարները աճել են 69%-ով՝ հասնելով $6.45 միլիոն բրիտանական ջերմային միավորի (mmBtu), նախորդ եռամսյակում՝ $3.82/mmBtu: Այս աճը պայմանավորված է Մերձավոր Արևելքում տեղի ունեցող պատերազմական իրադարձություններով:
Ընկերությունը հայտնել է, որ երկրորդ եռամսյակում իր վաճառքներից ստացված եկամուտը կազմել է 466.4 տրիլիոն ջերմային միավոր, ինչը փոքր-ինչ նվազել է նախորդ եռամսյակի 480.8 տրիլիոնից:
Venture Global-ի Calcasieu Pass LNG գործարանը երկրորդ եռամսյակում արտահանել է 37 հեղուկ գազի բեռնատար, իսկ Plaquemines գործարանը՝ 90 բեռնատար: Այս թվերը համեմատելի են առաջին եռամսյակի 38 և 92 բեռնատարների հետ:
Calcasieu Pass-ը, որը Venture Global-ի առաջին LNG արտահանման գործարանն է, սկսել է արտադրությունը 2022 թվականին և դարձել է ընկերության արագ աճի առանցքը: Ընկերությունն այժմ ունի ավելի քան 100 միլիոն տոննա տարեկան LNG կարողություն:
Venture Global-ը դարձել է lawsuits-ի թիրախ, քանի որ երկարաժամկետ պայմանագրեր ունեցող մեծ նավթային ընկերությունները չեն ստացել իրենց պայմանագրերով նախատեսված ծավալները:

Venture Global has reported a 69% increase in its liquefaction fees for the second quarter, reaching $6.45 per million British thermal units (mmBtu), up from $3.82/mmBtu in the first quarter due to war-related disruptions in LNG flows in the Middle East.
In a regulatory filing cited by Reuters, the U.S. LNG major stated that it generated revenue from sales totaling 466.4 trillion thermal units in the second quarter, down from 480.8 trillion in the first quarter.
During the second quarter, Venture Global's Calcasieu Pass LNG plant exported 37 liquefied gas cargoes, while the company's Plaquemines plant saw exports of 90 cargoes. These figures compare to 38 cargoes for Calcasieu Pass in the first quarter and 92 cargoes for Plaquemines.
Calcasieu Pass, Venture Global's first LNG export facility, began production in 2022 and has been central to the company's rapid rise as a major U.S. exporter. The company now boasts over 100 million tonnes per annum of LNG capacity across projects in operation, construction, or development.
Venture Global has faced lawsuits from Big Oil majors, which had long-term contracts with the company but did not receive any volumes supplied under these contracts because Venture Global sold all its LNG on the spot market.