ԵՐԵՎԱՆ, 10 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. 9 հուլիսի Ամերիաբանկը հավաքել է «Իմ Հայաստան, իմ ապագա» մրցույթի հաղթողներին:
Մրցույթը կազմակերպվել է «Իմ Հայաստան, իմ ապագա» սոցիալական պատասխանատվության ծրագրի շրջանակներում, որի նպատակն է ճանաչել և խրախուսել ակտիվ, ճկուն և нестандартно մտածող ուսանողներին, ովքեր սովորում են Հայաստանի պետական կամ մասնավոր բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում: Մրցույթի արդյունքում 200 ուսանող 2025-2026 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակում ստանում էր ամսական 50,000 դրամի կրթաթոշակ:
«Իմ Հայաստան, իմ ապագա» մրցույթը երկրորդ տարին անընդմեջ անցկացվում է «реАрмения» բարեգործական հիմնադրամի հետ: Մրցույթին կարող էին մասնակցել գործող պետական և մասնավոր համալսարանների ուսանողները, ովքեր դիմելու պահին ունեին Ամերիաբանկի գործող Visa Student քարտ: Հաղթողները ընտրվել են միջին կուտակված ակադեմիական գնահատականի և մրցույթի շրջանակներում անցկացված ինտելեկտուալ թեստի արդյունքների համադրությամբ:
Մրցույթը առաջին անգամ անցկացվել է 2024 թվականին: Կրթաթոշակներ ստացել են 160 ուսանող 15 համալսարաններից: Այս պահին մրցույթի հաղթողներ են ճանաչվել 360 ուսանող, ովքեր ներկայացնում են 18 պետական և մասնավոր համալսարաններ:
Միջոցառման ընթացքում ներկա էին մրցույթի հաղթողները, ինչպես նաև Հայաստանի համալսարանների ներկայացուցիչներ: Ծրագրում ընդգրկված էին ինտերակտիվ պանելային քննարկումներ, հաջողության պատմությունների ներկայացումներ, խաղեր և այլ միջոցառումներ:

YEREVAN, July 10. /ARKA/. On July 9, Ameriabank gathered the winners of the student contest 'My Armenia, My Future'.
The contest was held as part of the corporate social responsibility campaign 'My Armenia, My Future', aimed at identifying and rewarding active, flexible, and unconventional thinking students studying at state or private universities in the Republic of Armenia. As a result of the contest, 200 students received a monthly scholarship of 50,000 AMD for four months during the second semester of the 2025-2026 academic year.
The 'My Armenia, My Future' contest was held for the second consecutive year in collaboration with the charity fund 'reArmenia'. Students from active state and non-state universities in Armenia who had a valid Ameriabank Visa Student card at the time of application could participate. Winners were selected based on a combination of two criteria: the average accumulated academic score and the results of an intellectual test conducted as part of the contest.
The contest was first held in 2024. Scholarships were awarded to 160 students from 15 universities in Armenia. To date, 360 students representing 18 state and private universities have been recognized as winners of the 'My Armenia, My Future' contest and awarded scholarships.
At the final event, current and previous year's winners, as well as representatives from Armenian universities, were present. The program was rich: interactive panel discussions, success story presentations, games, and other activities.