ԵՐԵՎԱՆ, 10 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. 9 հուլիսի Ամերիաբանկը հավաքել է «Իմ Հայաստան, իմ ապագա» մրցույթի հաղթողներին:
Մրցույթը կազմակերպվել է «Իմ Հայաստան, իմ ապագա» սոցիալական պատասխանատվության ծրագրի շրջանակներում, որի նպատակն է ճանաչել և խրախուսել ակտիվ, ճկուն և нестандартно մտածող ուսանողներին, ովքեր սովորում են Հայաստանի պետական կամ մասնավոր բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում: Մրցույթի արդյունքում 200 ուսանող 2025-2026 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակում ստանում էր ամսական 50,000 դրամի կրթաթոշակ:
«Իմ Հայաստան, իմ ապագա» մրցույթը երկրորդ տարին անընդմեջ անցկացվում է «реАрмения» բարեգործական հիմնադրամի հետ: Մրցույթին կարող էին մասնակցել գործող պետական և մասնավոր համալսարանների ուսանողները, ովքեր դիմելու պահին ունեին Ամերիաբանկի գործող Visa Student քարտ: Հաղթողները ընտրվել են միջին կուտակված ակադեմիական գնահատականի և մրցույթի շրջանակներում անցկացված ինտելեկտուալ թեստի արդյունքների համադրությամբ:
Մրցույթը առաջին անգամ անցկացվել է 2024 թվականին: Կրթաթոշակներ ստացել են 160 ուսանող 15 համալսարաններից: Այս պահին մրցույթի հաղթողներ են ճանաչվել 360 ուսանող, ովքեր ներկայացնում են 18 պետական և մասնավոր համալսարաններ:
Միջոցառման ընթացքում ներկա էին մրցույթի հաղթողները, ինչպես նաև Հայաստանի համալսարանների ներկայացուցիչներ: Ծրագրում ընդգրկված էին ինտերակտիվ պանելային քննարկումներ, հաջողության պատմությունների ներկայացումներ, խաղեր և այլ միջոցառումներ:

Америабанк объединил победителей конкурса «Моя Армения, мое будущее»
ЕРЕВАН, 10 июля. /АРКА/. 9 июля Америабанк собрал под одной крышей победителей студенческого конкурса «Моя Армения, мое будущее».
Конкурс состоялся в рамках кампании корпоративной социальной ответственности «Моя Армения, мое будущее», целью которой было выявление и поощрение активных, гибко и нестандартно мыслящих студентов, обучающихся в государственных или частных вузах Республики Армения. По итогам конкурса 200 студентов в течение четырех месяцев второго семестра 2025–2026 учебного года получали ежемесячную стипендию в размере 50 000 драмов РА.
Конкурс «Моя Армения, мое будущее» второй год подряд проводился совместно с благотворительным фондом «реАрмения». В конкурсе могли принять участие студенты действующих государственных и негосударственных вузов Армении, которые на момент подачи заявки имели действующую карту Америабанка Visa Student. Победители были выбраны на основе сочетания двух критериев: среднего накопленного академического балла и результатов интеллектуального теста, проведенного в рамках конкурса.
Конкурс «Моя Армения, мое будущее» впервые состоялся в 2024 году. Стипендии получили 160 студентов из 15 вузов Армении. К настоящему времени победителями конкурса «Моя Армения, мое будущее» признаны и удостоены стипендий 360 студентов, представляющих 18 государственных и частных вузов Армении.
На итоговом мероприятии присутствовали победители конкурса текущего и предыдущего годов, а также представители вузов Армении. Программа была насыщенной: интерактивная панельная дискуссия, выступления спикеров об историях успеха, игры и другие мероприятия.