Լուրեր | 2026/07/10 22:17
ԵՐԵՎԱՆ, 10 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. 9 հուլիսի Ամերիաբанкն իր հարկի տակ հավաքեց «Մоя Армения, мое будущее» ուսանողական մրցույթի հաղթողներին: Մրցույթը անցկացվել է «Մоя Армения, мое будущее» սոցիալական պատասխանատվության ծրագրի շրջանակներում, որի նպատակն էր հայտնաբերել և խրախուսել ակտիվ, ճկուն և ոչ ստանդարտ մտածողությամբ ուսանողներին, ովքեր սովորում են Հայաստանի պետական կամ մասնավոր բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում: Մրցույթի արդյունքներով 200 ուսանողներ 2025-2026 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակում ստացեցին ամսական 50,000 դրամի կրթաթոշակ:
Մրցույթը երկրորդ տարին անընդմեջ անցկացվեց «реАрмения» բարեգործական հիմնադրամի հետ համատեղ: Մրցույթին կարող էին մասնակցել Հայաստանի գործող պետական և մասնավոր համալսարանների ուսանողները, ովքեր դիմելու պահին ունեին Ամերիաբանկի Visa Student քարտ: Հաղթողները ընտրվել են երկու չափանիշների համադրության հիման վրա՝ միջին կուտակված ակադեմիական միավոր և մրցույթի շրջանակներում անցկացված ինտելեկտուալ թեստի արդյունքներ:
Մրցույթը առաջին անգամ անցկացվել է 2024 թվականին: Կրթաթոշակներ ստացել են 160 ուսանողներ 15 համալսարաններից: Այժմ մրցույթի հաղթողներ են ճանաչվել և կրթաթոշակներ ստացել 360 ուսանողներ, ովքեր ներկայացնում են 18 պետական և մասնավոր համալսարաններ:
Միջոցառմանը ներկա էին ինչպես ընթացիկ, այնպես էլ նախորդ տարիների մրցույթի հաղթողները, ինչպես նաև Հայաստանի համալսարանների ներկայացուցիչներ: Ծրագրում ընդգրկված էին ինտերակտիվ պանելային քննարկումներ, հաջողության պատմությունների ներկայացումներ, խաղեր և այլ միջոցառումներ:
Ամերիաբանկը նաև առաջարկում է ուսանողներին հատուկ պայմաններ, այդ թվում՝ անվճար Visa Student քարտ, որը տրամադրվում է 4 տարի ժամկետով առանց սպասարկման վճարի:

Америабанк объединил победителей конкурса «Моя Армения, мое будущее»
ЕРЕВАН, 10 июля. /АРКА/. 9 июля Америабанк собрал под одной крышей победителей студенческого конкурса «Моя Армения, мое будущее». Конкурс состоялся в рамках кампании корпоративной социальной ответственности «Моя Армения, мое будущее», целью которой было выявление и поощрение активных, гибко и нестандартно мыслящих студентов, обучающихся в государственных или частных вузах Республики Армения. По итогам конкурса 200 студентов в течение четырех месяцев второго семестра 2025–2026 учебного года получали ежемесячную стипендию в размере 50 000 драмов РА.
Конкурс «Моя Армения, мое будущее» второй год подряд проводился совместно с благотворительным фондом «реАрмения». В конкурсе могли принять участие студенты действующих государственных и негосударственных вузов Армении, которые на момент подачи заявки имели действующую карту Америабанка Visa Student. Победители были выбраны на основе сочетания двух критериев: среднего накопленного академического балла и результатов интеллектуального теста, проведенного в рамках конкурса.
Конкурс «Моя Армения, мое будущее» впервые состоялся в 2024 году. Стипендии получили 160 студентов из 15 вузов Армении. К настоящему времени победителями конкурса «Моя Армения, мое будущее» признаны и удостоены стипендий 360 студентов, представляющих 18 государственных и частных вузов Армении.
На итоговом мероприятии присутствовали победители конкурса текущего и предыдущего годов, а также представители вузов Армении. Программа была насыщенной: интерактивная панельная дискуссия, выступления спикеров об историях успеха, игры и другие мероприятия.
Америабанк также предлагает специальные условия для студентов, в частности, карта Visa Student предоставляется бесплатно сроком на четыре года без платы за обслуживание.