Ալիև. «Ադրբեջանն ու Հայաստանը ապրում են խաղաղության մեջ և առևտրային հարաբերություններ են հաստատում»
«Այսօր Ադրբեջանն ու Հայաստանը ապրում են խաղաղության մեջ և հաստատում են առևտրային հարաբերություններ»,- հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը:
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին ուղղված շնորհավորական ուղերձում Ալիևն ընդգծել է. «Անցյալ տարի օգոստոսի 8-ին Սպիտակ տանը Ձեր նախաձեռնությամբ կայացած պատմական եռակողմ հանդիպման արդյունքները մեր տարածաշրջանում ստեղծեցին բոլորովին նոր և դրական մթնոլորտ։ Ես նաև կցանկանայի հատուկ նշել Ձեր երկրի շարունակական աջակցությունը տարածաշրջանային կայունությանը և տնտեսական զարգացմանը նպաստող ենթակառուցվածքային նախագծերին, մասնավորապես՝ TRIPP նախագծին»:
Ադրբեջանի նախագահն անդրադառնալով Միացյալ Նահանգների հետ հարաբերություններին, նշել է, որ այն «հաջողությամբ զարգանում է»:
«Մենք բարձր ենք գնահատում մեր երկրների միջև հաստատված ռազմավարական գործընկերությունը»,- APA-ի փոխանցմամբ՝ ասված է Թրամփին ուղղված շնորհավորական նամակում։

Aliyev: 'Azerbaijan and Armenia live in peace and establish trade relations'
“Today, Azerbaijan and Armenia live in peace and are establishing trade relations,” stated Azerbaijani President Ilham Aliyev.
In a congratulatory message to U.S. President Donald Trump, Aliyev emphasized: “The results of the historic trilateral meeting held on August 8 last year at the White House at your initiative created a completely new and positive atmosphere in our region. I would also like to specifically mention your country’s continued support for infrastructure projects that contribute to regional stability and economic development, particularly the TRIPP project.”
Commenting on relations with the United States, the Azerbaijani president noted that they are “successfully developing.”
“We highly value the strategic partnership established between our countries,” it is stated in the congratulatory letter to Trump, according to APA.