Ալիև. «Ադրբեջանն ու Հայաստանը ապրում են խաղաղության մեջ և առևտրային հարաբերություններ են հաստատում»
«Այսօր Ադրբեջանն ու Հայաստանը ապրում են խաղաղության մեջ և հաստատում են առևտրային հարաբերություններ»,- հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը:
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին ուղղված շնորհավորական ուղերձում Ալիևն ընդգծել է. «Անցյալ տարի օգոստոսի 8-ին Սպիտակ տանը Ձեր նախաձեռնությամբ կայացած պատմական եռակողմ հանդիպման արդյունքները մեր տարածաշրջանում ստեղծեցին բոլորովին նոր և դրական մթնոլորտ։ Ես նաև կցանկանայի հատուկ նշել Ձեր երկրի շարունակական աջակցությունը տարածաշրջանային կայունությանը և տնտեսական զարգացմանը նպաստող ենթակառուցվածքային նախագծերին, մասնավորապես՝ TRIPP նախագծին»:
Ադրբեջանի նախագահն անդրադառնալով Միացյալ Նահանգների հետ հարաբերություններին, նշել է, որ այն «հաջողությամբ զարգանում է»:
«Մենք բարձր ենք գնահատում մեր երկրների միջև հաստատված ռազմավարական գործընկերությունը»,- APA-ի փոխանցմամբ՝ ասված է Թրամփին ուղղված շնորհավորական նամակում։

Алиев: «Азербайджан и Армения живут в мире и устанавливают торговые отношения»
«Сегодня Азербайджан и Армения живут в мире и устанавливают торговые отношения», - заявил президент Азербайджана Ильхам Алиев.
В поздравительном послании президенту США Дональду Трампу Алиев подчеркнул: «Результаты исторической трехсторонней встречи, состоявшейся 8 августа прошлого года в Белом доме по вашей инициативе, создали совершенно новую и положительную атмосферу в нашем регионе. Я также хотел бы особо отметить постоянную поддержку вашей страны проектам инфраструктуры, способствующим региональной стабильности и экономическому развитию, в частности, проекту TRIPP».
Президент Азербайджана, комментируя отношения с Соединенными Штатами, отметил, что они «успешно развиваются».
«Мы высоко ценим стратегическое партнерство, установленное между нашими странами», - говорится в поздравительном письме к Трампу, по данным APA.