Airbnb-ի CEO-ի X հաշիվը հաքվել է, հարձակվողը AI-ով ստեղծված նյութ է հրապարակել
Brian Chesky-ն վերահսկողություն regained իր հաշվի վրա և ասաց, որ նոր կրիպտո հետևորդներին կլինի "անհաջող հետևորդ"։
Airbnb-ի CEO Բրայան Չեսկին հայտնել է, որ իր X հաշիվը հաքվել է, և հարձակվողը հրապարակել է նյութեր, որոնք խրախուսում են իրական-world ակտիվների (RWAs) токենիզացումը:
• Հրապարակումները, որոնք քննարկել են токենիզացման առավելությունները, օրինակ՝ շենքերի և պարտատոմսերի համար, չեն պարունակել հղումներ կամ բլոկչեյն հասցեներ:
• Չեսկին վերահսկողություն regained իր հաշվի վրա և ասաց, որ նոր կրիպտո հետևորդներին կլինի "անհաջող հետևորդ":
Չեսկին նշել է, որ հաքերները հրապարակել են նյութեր, որոնք քննադատվել են որպես շատ AI-ով ստեղծված:
Հիմնականում ջնջված հրապարակումները պնդել են, որ токենիզացումը կարող է հեշտացնել շենքերի, պարտատոմսերի և ֆոնդերի բաժանումը, առևտուրը և կարգավորումը:
Հրապարակումները չեն նշել токեն վաճառքի, դրամապանակի կամ токեն հասցեների մասին, ինչը դարձնում է այս հարձակումը ավելի դժվար նկատելի:

News | 2026/07/19 07:00
Brian Chesky regained control of his account and told any new crypto followers he would be a "disappointing follow".
Airbnb CEO Brian Chesky reported that his X account was hacked, and the attacker posted materials promoting tokenized real-world assets (RWAs):
• The posts, which discussed the benefits of tokenization for assets like buildings and bonds, contained no links or blockchain addresses.
• Chesky regained control of his account and told any new crypto followers he would be a "disappointing follow".
Chesky noted that the hacker posted materials that were criticized as being heavily AI-assisted:
The now-deleted posts argued that tokenization could make buildings, bonds, and funds easier to divide, trade, and settle:
The posts did not mention a token sale, wallet, or token address, making the compromise less obvious than a typical crypto account takeover:
“To the person who hacked my account earlier this week: thanks for all the new crypto followers,” Chesky wrote after regaining access.