Airbnb-ի CEO-ի X հաշիվը հաքվել է, հարձակվողը AI-ով ստեղծված նյութ է հրապարակել
Brian Chesky-ն վերահսկողություն regained իր հաշվի վրա և ասաց, որ նոր կրիպտո հետևորդներին կլինի "անհաջող հետևորդ"։
Airbnb-ի CEO Բրայան Չեսկին հայտնել է, որ իր X հաշիվը հաքվել է, և հարձակվողը հրապարակել է նյութեր, որոնք խրախուսում են իրական-world ակտիվների (RWAs) токենիզացումը:
• Հրապարակումները, որոնք քննարկել են токենիզացման առավելությունները, օրինակ՝ շենքերի և պարտատոմսերի համար, չեն պարունակել հղումներ կամ բլոկչեյն հասցեներ:
• Չեսկին վերահսկողություն regained իր հաշվի վրա և ասաց, որ նոր կրիպտո հետևորդներին կլինի "անհաջող հետևորդ":
Չեսկին նշել է, որ հաքերները հրապարակել են նյութեր, որոնք քննադատվել են որպես շատ AI-ով ստեղծված:
Հիմնականում ջնջված հրապարակումները պնդել են, որ токենիզացումը կարող է հեշտացնել շենքերի, պարտատոմսերի և ֆոնդերի բաժանումը, առևտուրը և կարգավորումը:
Հրապարակումները չեն նշել токեն վաճառքի, դրամապանակի կամ токեն հասցեների մասին, ինչը դարձնում է այս հարձակումը ավելի դժվար նկատելի:

Аккаунт CEO Airbnb был взломан; злоумышленник опубликовал AI-содержимое о токенизации
Брайан Чески восстановил контроль над своим аккаунтом и сказал, что новые крипто-подписчики будут "разочаровывающими".
Генеральный директор Airbnb Брайан Чески сообщил, что его аккаунт в X был взломан, и злоумышленник опубликовал материалы, продвигающие токенизацию реальных активов (RWAs):
• Посты, обсуждающие преимущества токенизации, таких как здания и облигации, не содержали ссылок или адресов блокчейна:
• Чески восстановил контроль над своим аккаунтом и сказал, что новые крипто-подписчики будут "разочаровывающими":
Чески отметил, что хакеры опубликовали материалы, которые были раскритикованы как сильно зависящие от AI:
Удаленные посты утверждали, что токенизация может облегчить разделение, торговлю и расчет зданий, облигаций и фондов:
Посты не упоминали о продаже токенов, кошельках или адресах токенов, что делает этот взлом менее очевидным:
"Тому, кто взломал мой аккаунт на этой неделе: спасибо за всех новых крипто-подписчиков," написал Чески: