Ադրբեջանի տարածքով Հայաստան կուղարկվեն պրոպան և պարարտանյութեր
Ադրբեջանական ԶԼՄ-ները հայտնում են, որ Ադրբեջանի տարածքով Հայաստան կուղարկվեն պրոպան և պարարտանյութեր: «Այսօր Բալաջարի կայարանից կուղարկվեն պրոպանով 14 վագոն և պարարտանյութերով 5 վագոն»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Նշենք, որ այսօրվա դրությամբ Ադրբեջանից Հայաստան արդեն արտահանվել են ավելի քան 14 հազար տոննա դիզելային վառելիք և 4000 տոննայից ավելի ԱԻ-92 և ԱԻ-95 մակնիշի բենզին։
Առ այսօր Ադրբեջանի տարածքով Ռուսաստանից Հայաստան տարանցիկ եղանակով փոխադրվել են ավելի քան 34 հազար տոննա հացահատիկ, մոտ 8 հազար տոննա պարարտանյութ, 133 տոննա ալյումին, 68 տոննա հնդկացորեն և 414 տոննա անտրացիտ։

Propane and fertilizers will be sent to Armenia via Azerbaijan
Azerbaijani media report that propane and fertilizers will be sent to Armenia via Azerbaijan: "Today, 14 wagons of propane and 5 wagons of fertilizers will be dispatched from the Balajari station," the statement said.
It should be noted that to date, more than 14,000 tons of diesel fuel and over 4,000 tons of AI-92 and AI-95 gasoline have already been exported from Azerbaijan to Armenia.
So far, more than 34,000 tons of grain, about 8,000 tons of fertilizers, 133 tons of aluminum, 68 tons of buckwheat, and 414 tons of anthracite have been transported from Russia to Armenia through Azerbaijan.