Ադամ Բեքի Bitcoin Standard Treasury Company (BSTR) և Cantor Equity Partners I (CEPO) բանակցում են նոր միավորման պայմանների շուրջ, չեղարկելով 2025 թվականի հուլիսի 25-ին ստորագրված նախնական համաձայնագիրը՝ նշելով շուկայական պայմանների փոփոխությունները:
- BSTR և Cantor Equity Partners-ը չեն ավարտի իրենց միավորումը նախնական պայմաններով:
- Նախագծված PIPE ֆինանսավորումը չեղարկվել է, և հուլիսի 10-ի բաժնետերերի հանդիպումը անորոշ ժամանակով հետաձգվել է:
- CEPO-ի բաժնետոմսերը շարունակում են վաճառվել մոտ 10.50 դոլարով:
Ընկերությունները չորեքշաբթի հայտարարել են, որ չեն ավարտի գործարքը 2025 թվականի հուլիսի 25-ի բիզնեսի միավորման համաձայնագրի պայմաններով: Փոխարենը, նրանք քննարկում են վերանայված կառուցվածք, որի մանրամասները սպասվում են ԱՄՆ Պետական համակարգի հանձնաժողովի հետագա փաստաթղթերում:
Երկու ընկերությունները նաև հայտարարել են, որ նախկինում հայտարարված մասնավոր տեղաբաշխման ֆինանսավորումը, որը կապված էր միավորման հետ, այլևս չի պահանջվի:
CEPO-ն նաև անորոշ ժամանակով հետաձգել է իր բաժնետերերի հանդիպումը, որը նախատեսված էր հուլիսի 10-ին:
Այս հայտարարությունը գալիս է մի շարք ուշացումների հետևանքով: Հունիսին CEPO-ն հետաձգել էր իր բաժնետերերի հանդիպումը՝ լրացուցիչ ժամանակ տրամադրելու և վերադարձման ժամկետը երկարացնելու համար:
BSTR-ն առաջին անգամ հրապարակեց իր պլանները 2025 թվականի հուլիսին՝ Cantor Equity Partners-ի հետ SPAC միավորման միջոցով հանրային դուրս գալու համար:

Адам Бэк и Cantor пересматривают структуру слияния SPAC
Компания Bitcoin Standard Treasury (BSTR) Адама Бэка и Cantor Equity Partners I (CEPO) ведут переговоры о новых условиях слияния, отменив первоначальное соглашение от июля 2025 года, ссылаясь на изменения рыночных условий:
• BSTR и Cantor Equity Partners не завершат свое слияние по первоначальным условиям:
• Запланированное финансирование PIPE отменено, а собрание акционеров, назначенное на 10 июля, отложено на неопределенный срок:
• Акции CEPO продолжают торговаться около 10.50 долларов:
Компании сообщили в среду, что не завершат сделку на условиях соглашения о бизнес-комбинации от 25 июля 2025 года. Вместо этого они обсуждают пересмотренную структуру, подробности которой ожидаются в будущих документах в Комиссии по ценным бумагам и биржам США:
Компании также сообщили, что ранее объявленное частное размещение, связанное со слиянием, больше не требуется:
CEPO также отложила свое собрание акционеров на неопределенный срок, которое было запланировано на 10 июля:
Это заявление последовало за рядом задержек. В июне CEPO отложила свое собрание акционеров, чтобы предоставить дополнительное время и продлить срок выкупа:
BSTR впервые объявила о своих планах в июле 2025 года выйти на биржу через слияние с Cantor Equity Partners: