2026թ.-ի հունվար-մայիսին Հայաստանի և այլ երկրների միջև արտաքին առևտրաշրջանառության ծավալը կազմել է 7,864.7 մլն ԱՄՆ դոլար։ 2025թ. համադրելի ցուցանիշի համեմատ արձանագրվել է աճ 0․1%-ով: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից:
Ըստ ներկայացված տվյալների՝ հաշվետու ժամանակահատվածում գործընկեր երկրների հետ առևտրային հարաբերություններում ներմուծումը գերազանցել է արտահանումը 2,134․9 մլն ԱՄՆ դոլարով:
Այսպես, 2026թ.-ի հունվար-մայիսին Հայաստանն արտահանել է 2,864.9 մլն ԱՄՆ դոլարի արտադրանք և այլ երկրներից ներմուծել 4,999.8 մլն ԱՄՆ դոլարի արտադրանք:
Հարկ է նշել, որ հաշվետու ամիսներին, նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ, արտահանման անկումը կազմել է 3․7%, իսկ ներմուծման ոլորտում արձանագրված աճը՝ 2․2%։

From January to May 2026, the volume of external trade between Armenia and other countries amounted to $7,864.7 million. Compared to the same period in 2025, there was a growth of 0.1%. This information comes from the Statistical Committee of Armenia.
According to the data presented, in the reporting period, imports exceeded exports by $2,134.9 million.
Thus, in January-May 2026, Armenia exported goods worth $2,864.9 million and imported goods worth $4,999.8 million.
It is noteworthy that during the reporting months, compared to the same period last year, exports decreased by 3.7%, while imports showed an increase of 2.2%.