ԵՐԵՎԱՆ, 24 օգոստոսի. /ԱՌԿԱ/. Կլուբ «Յունիսպորտ», որը ստեղծվել է «Յունիբանկի» ֆինանսական աջակցությամբ, օգոստոսի 26, 27 և 29-ին Երևանում կանցկացնի ՈւԵՖԱ-ի ֆուտզալի Չեմպիոնների լիգայի 2026/27-ի նախնական փուլային հանդիպումները: Այս մասին տեղեկացնում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
Ընթացիկ չեմպիոնն ու Հայաստանի գավաթի տերը պայքարելու է հիմնական փուլ անցնելու համար: Նրա մրցակիցները կլինեն հինգ անգամ Գերմանիայի չեմպիոն «Վեյլիմդորֆը», Էստոնիայի չեմպիոն «Թալլինը» և Իսլանդիան ներկայացնող «Ռեյկյավիկը»:
Յունիսպորտը նախապատրաստվում է մրցաշարին՝ ցուցաբերելով տպավորիչ արդյունքներ: Հայաստանի բարձրագույն լիգայում թիմը անցկացրել է մրցաշրջան առանց պարտության, գրանցելով 16 հաղթանակ և 323 գոլ:
«Հայաստանը ներկայացնելը Չեմպիոնների լիգայում մեծ պատասխանատվություն է մեզ համար: Մենք հավաքել ենք ամբիցիոզ թիմ, որը արդեն ապացուցել է իր ուժը ազգային առաջնությունում: Այժմ մեր նպատակն է վստահորեն հանդես գալ միջազգային ասպարեզում և նվաճել հիմնական փուլ անցնելու ուղեգիր: Մեր համար հատկապես կարևոր է, որ հանդիպումները տեղի կունենան Երևանում. հույս ունենք, որ մեր երկրպագուների աջակցությունը մեզ լրացուցիչ ուժեր կտա: Շնորհակալություն «Յունիբանկին» վստահության և մշտական աջակցության համար», - նշել է «Յունիսպորտի» տնօրեն Դավիթ Խաչատրյանը:
«Յունիսպորտի» հետ համագործակցությունը «Յունիբանկի» նախաձեռնությունների մի մասն է, որը նպատակ ունի զարգացնել սպորտը Հայաստանում: Բանկը ձգտում է ստեղծել պայմաններ մարզիկների մասնագիտական աճի համար, նպաստել ֆուտզալի ժողովրդականացմանը և «Յունիսպորտի» նոր ձեռքբերումներին միջազգային ասպարեզում:

ЕРЕВАН, 24 августа. /АРКА/. Клуб «Юниспорт», созданный при финансовой поддержке Юнибанка, 26, 27 и 29 августа проведет в Ереване матчи предварительного раунда Лиги чемпионов УЕФА по футзалу 2026/27. Об этом сообщает пресс-служба банка.
Действующий чемпион и обладатель Кубка Армении поборется за выход в основной раунд турнира. Его соперниками станут пятикратный чемпион Германии «Weilimdorf», чемпион Эстонии «Tallinn» и представляющий Исландию «Reykjavik».
К турниру «Юниспорт» подходит с впечатляющими результатами. В Высшей лиге Армении команда провела сезон без поражений, одержав 16 побед и забив 323 гола.
«Представлять Армению в Лиге чемпионов — большая ответственность для нас. Мы собрали амбициозную команду, которая уже доказала свою силу в национальном чемпионате. Теперь наша цель — уверенно выступить на международной арене и завоевать путевку в основной раунд. Для нас особенно важно, что матчи пройдут в Ереване: рассчитываем на поддержку наших болельщиков, которая придаст команде дополнительные силы. Благодарим Юнибанк за доверие и постоянную поддержку клуба», — отметил директор «Юниспорта» Давид Хачатрян.
Сотрудничество с «Юниспортом» является частью инициатив Юнибанка, направленных на развитие спорта в Армении. Банк стремится создавать условия для профессионального роста спортсменов, способствовать популяризации футзала и новым достижениям «Юниспорта» на международной арене.
Матчи «Юниспорта» в предварительном раунде Лиги чемпионов будут транслироваться в эфире Первого канала Армении.