Yellow Card-ը 40 միլիոն դոլար է հավաքել բանկերը ստաբլքոինների մշակման համար կապելու նպատակով
Yellow Card-ը 40 միլիոն դոլար է հավաքել ռազմավարական բաժնետոմսերի ֆինանսավորման շրջանակներում, ինչը բարձրացնում է ընկերության ընդհանուր ֆինանսավորումը 120 միլիոն դոլարից ավելի:
Ընկերությունը աշխատում է առևտրային բանկերի հետ ամբողջ աշխարհում, օգտագործելով ստաբլքոիններ և օնչեյն վճարումներ՝ դոլարները սահմաններ անցնելու համար և մրցելու ավանդական համակարգերի, ինչպիսիք են Swift:
Նոր կապիտալը Yellow Card-ը նախատեսում է օգտագործել իր Global USD Accounts արտադրանքը ընդլայնելու և լատինական Ամերիկայում և Ասիա-Խաղաղօվկիանոսում ստաբլքոինների և տեղական վճարային տարբերակներ ավելացնելու համար:
Yellow Card-ը հայտարարել է, որ հավաքել է 40 միլիոն դոլար ռազմավարական բաժնետոմսերի ֆինանսավորման շրջանակներում՝ ընդլայնելու իր ստաբլքոինների վճարային ենթակառուցվածքը:
Ֆինանսավորման փուլը ներառում էր SC Ventures, Standard Chartered-ի ներդրումային բաժինը, Sony Innovation Fund-ը, Polychain Capital-ը և Blockchain Capital-ը:
Yellow Card-ը հիմնադրվել է 2016 թվականին և մինչ այժմ facilitatել է 10 միլիարդ դոլարից ավելի գործարքներ:

Yellow Card привлекла 40 миллионов долларов в рамках стратегического раунда финансирования, что увеличивает общий объем финансирования компании до более чем 120 миллионов долларов.
Компания работает с коммерческими банками по всему миру, используя стабильные монеты и ончейн-платежи для перемещения долларов через границы и конкурируя с традиционными системами, такими как Swift.
Новые средства Yellow Card планирует использовать для расширения своего продукта Global USD Accounts и добавления стабильных монет и местных платежных опций в Латинской Америке и Азиатско-Тихоокеанском регионе.
Yellow Card сообщила, что привлекла 40 миллионов долларов в рамках стратегического раунда финансирования для расширения своей инфраструктуры платежей со стабильными монетами.
Раунд финансирования включал SC Ventures, венчурное подразделение Standard Chartered, Sony Innovation Fund, Polychain Capital и Blockchain Capital.
Yellow Card была основана в 2016 году и с тех пор осуществила более 10 миллиардов долларов транзакций.