«Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ Քննչական կոմիտեն խուզարկություններ է իրականացնում Stefano Ricci և Corneliani խանութ-սրահներում:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ իրավապահները Քոչարյաններին պատկանող շինություններում գործողություններ են կատարում:
Իրավապահ մարմինները խուզարկություններ են իրականացնում Ռոբերտ Քոչարյանի որդու՝ Լևոն Քոչարյանի բնակարանում ևս:
«Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ Քննչական կոմիտեն խուզարկություններ է իրականացնում «Օրանժ ֆիթնես» ակումբում և «Փլեյ սիթի» զվարճանքի կենտրոնում:
Այս կառույցները ևս, ըստ շրջանառվող լուրերի, պատկանում են Քոչարյան ընտանիքին:
Վաղ առավոտյան հարկային մարմինները կապարակնքել են «Տոյոտա» ընկերության երևանյան գրասենյակը, որը, ըստ լուրերի, պատկանում է Քոչարյան ընտանիքին:

According to Armenian Times, the Investigative Committee is conducting raids at the Stefano Ricci and Corneliani stores:
Earlier, we reported that law enforcement is conducting operations in buildings owned by the Kocharyans:
Law enforcement agencies are conducting searches at the apartment of Robert Kocharyan's son, Levon Kocharyan:
According to Armenian Times, the Investigative Committee is also conducting searches at the "Orange Fitness" club and "Play City" entertainment center:
These establishments are also reportedly owned by the Kocharyan family:
Early in the morning, tax authorities sealed the Yerevan office of the "Toyota" company, which is reportedly owned by the Kocharyan family: