Խաչատուրյանը՝ Դըկոնտինյիին՝ հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների կարևորությունը
Հայաստանի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին, ով ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը: Նախագահը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին՝ պաշտոնավարման ընթացքում կատարած աշխատանքի և հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված ջանքերի համար:
Խաչատուրյանը նշել է, որ «այստեղ և՛ Ձեր անձնական ներդրումը կա, և՛ դեսպանատան, և՛, իհարկե, ամենակարևորը՝ մեր երկու երկրների ղեկավարների մտերմիկ, ջերմ, անձնական հարաբերությունները»: Նա ընդգծել է, որ 2022 թվականին տեղի ունեցած իրադարձությունները հայաստանյան նորագույն պատմության սկիզբն են, և Ֆրանսիայի աջակցությունը կարևոր դեր է խաղացել:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև երկկողմ հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները, համագործակցության նոր ուղղությունները և առկա ներուժի իրացման հնարավորությունները:

Хачатрян Деконтиньену: важность армяно-французских отношений
Президент Армении Ваграм Хачатрян принял посла Франции в Армении Оливье Деконтиньена, который завершает свою дипломатическую миссию. Президент поблагодарил посла за его работу и усилия по развитию армяно-французских отношений.
Хачатрян отметил, что «здесь есть и ваш личный вклад, и вклад посольства, и, конечно же, самое главное — это близкие, теплые, личные отношения между руководителями наших двух стран». Он подчеркнул, что события 2022 года стали началом новой эры в новейшей истории Армении, и поддержка Франции сыграла важную роль.
Во время встречи также обсуждались перспективы развития двусторонних отношений, новые направления сотрудничества и возможности реализации имеющегося потенциала.