Wintermute-ն, կրիպտո շուկայի մատակարար, պաշտոնապես ստացել է բրոքեր-դիլեր կարգավիճակ ԱՄՆ-ում, ինչը հնարավորություն է տալիս ընկերությանը կարգավորված ճանապարհով մուտք գործել Wall Street:
New York-ում հիմնված Wintermute USA LLC-ն գրանցվել է ԱՄՆ-ի Securities and Exchange Commission (SEC) և Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) կազմակերպություններում:
Այս կարգավիճակը թույլ է տալիս Wintermute-ին առևտուր անել ԱՄՆ-ի բաժնետոմսերով և ընտրանքներով, ապահովել դրամական միջոցներ ETF-ների համար և ինքնուրույն մաքրում կատարել թվային ակտիվների համար:
Wintermute-ն սկզբում կշարունակի կենտրոնանալ կրիպտո-կապակցված շուկաների վրա, իսկ հետագայում մտադիր է ընդլայնվել դեպի տոքենիզացված բաժնետոմսեր՝ անհրաժեշտ կարգավորիչ հաստատումների սպասումով:
Wintermute-ն ավելի քան $10 միլիարդ միջին օրական առևտրային ծավալ է իրականացնում 60-ից ավելի կենտրոնացված և կենտրոնացված չլինող հարթակներում:
Այս հաստատումը հետևում է ավելի երկար ժամանակահատվածի, որի ընթացքում Wintermute-ն անցյալ տարի բացեց իր Նյու Յորքի գրասենյակը:

Wintermute получил статус брокера-дилера в США для выхода на Уолл-стрит
Wintermute, крипто-торговец, официально получил статус брокера-дилера в США, что дает компании возможность регулированным образом войти на Уолл-стрит:
Нью-Йоркская Wintermute USA LLC зарегистрировалась в Комиссии по ценным бумагам и биржам (SEC) и Финансовой отраслевой регуляторной ассоциации (FINRA):
Этот статус позволяет Wintermute торговать акциями и опционами в США, обеспечивать ликвидность для ETF и самостоятельно очищать цифровые активы:
Wintermute изначально сосредоточится на крипто-связанном рынке, а затем планирует расшириться на токенизированные акции, ожидая необходимых регуляторных одобрений:
Wintermute обрабатывает более 10 миллиардов долларов среднего дневного объема торгов на более чем 60 централизованных и децентрализованных площадках:
Это одобрение стало результатом более длительного процесса, в ходе которого Wintermute в прошлом году открыл свой офис в Нью-Йорке: