Wells Fargo-ն և Citigroup-ը միակ ամերիկյան մեծ բանկերն են, որոնք կարող են ձեռք բերել մեծ տարածաշրջանային բանկ, սակայն մինչ այժմ չեն շարժվել:
Wells Fargo-ի CEO Չարլի Շարլֆը նշել է, որ բաց է "տրանսֆորմացիոն գործարքի" համար, մինչդեռ Citi-ի CEO Ջեյն Ֆրեյզերը ասում է, որ բանկի ուշադրությունը կենտրոնացած է օրգանական աճի վրա, այլ ոչ թե միաձուլումների:
Չնայած կարգավորող խոչընդոտների թուլացմանը, Հյուսիսային Ամերիկայի բանկային միաձուլումների արժեքը 2026-ի առաջին կեսին նվազել է ավելի քան կեսով:
Bain ընկերությունը կանխատեսում է, որ 2030 թվականին նոր $1 տրիլիոնանոց մեծ բանկեր կստեղծվեն, քանի որ տարածաշրջանային բանկերի թիվը կկրճատվի 49-ից մինչև 30:
Հնարավոր ձեռքբերումների համար հինգ տարածաշրջանային բանկեր են նշվում, որոնք կարող են հետաքրքրել Wells Fargo-ն և Citigroup-ը:

Wells Fargo и Citigroup — единственные крупные банки США, которые могут приобрести большой региональный банк, но пока ни один из них не сделал шагов в этом направлении:
Генеральный директор Wells Fargo Чарли Шарф заявил о готовности к "трансформационной сделке", в то время как генеральный директор Citi Джейн Фрейзер говорит, что банк сосредоточен на органическом росте, а не на слияниях:
Несмотря на ослабление регуляторных барьеров, стоимость слияний банков в Северной Америке упала более чем вдвое в первой половине 2026 года:
Bain прогнозирует, что к 2030 году появится от одного до трех новых мегабанков стоимостью более 1 триллиона долларов, поскольку количество региональных банков сократится с 49 до 30:
Для возможных приобретений выделяются пять региональных банков, которые могут заинтересовать Wells Fargo и Citigroup: