Wall Street-ը աջակցում է Jensen Huang-ի AI-ի 'մեծ գաղափարին'. Ինչպես շարունակել:
Nvidia-ի CEO Jensen Huang-ը բացահայտել է, թե ինչ է սպասում AI ենթակառուցվածքի ֆինանսավորման հաջորդ փուլին, որը կաջակցվի ոչ թե կորպորատիվ հաշվեկշիռներով, այլ Ուոլլ-Սթրիթի առաջատար գործակալներով:
• Goldman Sachs և BlackRock ընկերությունները տեսնում են հնարավորություններ գումար վաստակելու համար՝ հավաքելով միջոցներ իրենց ինստիտուցիոնալ ներդրողներից AI ենթակառուցվածքի կառուցման համար:
• Huang-ը նշել է, որ AI ենթակառուցվածքը դարձել է նոր ակտիվների դաս:
Այս տարի Alphabet, Amazon, Meta, Microsoft և Oracle ընկերությունները միասին հավաքել են ավելի քան $150 միլիարդ՝ տվյալների կենտրոններ կառուցելու և նոր AI մոդելների զարգացման համար:
Huang-ը նշել է, որ այս համակարգերը այժմ եկամուտներ ստեղծող ակտիվներ են, որոնք կարող են ապահովել ֆինանսական ներդրումներ:

Генеральный директор Nvidia Дженсен Хуанг раскрыл, что он ожидает следующую фазу финансирования, которая будет поддерживаться не корпоративными балансами, а ведущими игроками Уолл-Стрит:
- Компании Goldman Sachs и BlackRock видят возможность заработать, привлекая средства от своих институциональных инвесторов для финансирования инфраструктуры ИИ.
- Хуанг отметил, что инфраструктура ИИ стала новым классом активов.
В этом году Alphabet, Amazon, Meta, Microsoft и Oracle собрали более $150 миллиардов для строительства дата-центров и разработки новых моделей ИИ.
Хуанг отметил, что эти системы теперь являются активами, которые генерируют доход, и могут обеспечить финансовые инвестиции.