ՎՏԲ (Հայաստան) շարունակվում է զարգացնել փոքր բիզնեսի վարկավորման հնարավորությունները
ՎՏԲ (Հայաստան) առաջարկում է «Էքսպրես» վարկ, որը հնարավորություն է տալիս մինչև 20 մլն դրամ վարկ վերցնել:
ՎՏԲ (Հայաստան) շարունակվում է զարգացնել փոքր բիզնեսի վարկավորման հնարավորությունները: Բանկը առաջարկում է «Էքսպրես» վարկ, որը հնարավորություն է տալիս մինչև 20 մլն դրամ վարկ վերցնել բիզնեսի զարգացման համար:
Այս վարկը նախատեսված է ինչպես ընթացիկ, այնպես էլ ներդրումային խնդիրների լուծման համար, և այն առանձնանում է դիմումի արագ մշակմամբ: «Էքսպրես» վարկը տրամադրվում է առանց գրավի կամ մասամբ գրավով, 1-ից 60 ամիս ժամկետով:
Վարկի տոկոսադրույքը կազմում է 10%-16% տարեկան (արդյունավետ տոկոսադրույքը՝ 12.7%-20.92%). Վարկային միջոցները նախատեսված են տարբեր բիզնես խնդիրների լուծման համար, այդ թվում՝ հիմնական և շրջանառու միջոցների համալրում, գործող վարկերի փակման համար:
«Մենք տեսնում ենք կայուն պահանջարկ ձեռնարկատերերի կողմից արագ և մատչելի ֆինանսավորման, որը թույլ է տալիս օպերատիվ լուծել ընթացիկ խնդիրները և իրականացնել բիզնեսի զարգացման ծրագրերը», - նշել է ՎՏԲ (Հայաստան) փոխտնօրեն Եվգենի Մոտովիլովը:
Բանկի վիճակագրության համաձայն, վարկառուների 80%-ը կազմում են մանր և մեծ առևտրի ընկերությունները, իսկ 20%-ը՝ արտադրական ոլորտի ձեռնարկությունները:

ВТБ (Армения) продолжает развивать возможности кредитования малого бизнеса. Банк предлагает кредит «Экспресс», который позволяет получить до 20 млн драмов на развитие бизнеса.
Этот продукт предназначен для решения текущих и инвестиционных задач предприятий и отличается быстрым рассмотрением заявки. Кредит «Экспресс» предоставляется без залогового обеспечения или с частичным обеспечением на срок от 1 до 60 месяцев.
Процентная ставка продукта составляет от 10% до 16% годовых (эффективная процентная ставка: 12,7% - 20,92%). Кредитные средства предназначены для решения различных бизнес-задач, включая пополнение основных средств и оборотных средств, погашение действующих кредитов.
«Мы видим устойчивый спрос предпринимателей на быстрое и доступное финансирование, которое позволяет оперативно решать текущие задачи и реализовывать планы по развитию бизнеса», - прокомментировал заместитель генерального директора ВТБ (Армения) Евгений Мотовилов.
Согласно статистике банка, 80% заемщиков по данному кредитному продукту составляют компании розничной и оптовой торговли, 20% приходится на предприятия производственного сектора.