ՎՏԲ (Հայաստան) շարունակելու է զարգացնել փոքր բիզնեսի վարկավորման հնարավորությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 13 օգոստոս. ՎՏԲ (Հայաստան) բանկը ներկայացնում է նոր «Էքսպրես» վարկը, որը նախատեսված է փոքր բիզնեսի համար և թույլ է տալիս ստանալ մինչև 20 միլիոն դրամ:
Այս վարկը նախատեսված է ընթացիկ և ներդրումային խնդիրների լուծման համար, և այն առանձնանում է արագ դիմումի մշակմամբ:
«Էքսպրես» վարկը տրամադրվում է առանց գրավի կամ մասամբ գրավով, 1-60 ամիս ժամկետով: Վարկի գումարը կազմում է 500,000-ից մինչև 20 միլիոն դրամ: Վարկային տոկոսադրույքը կազմում է 10%-16% տարեկան:
Վարկային միջոցները նախատեսված են տարբեր բիզնես խնդիրների լուծման համար, այդ թվում՝ հիմնական և շրջանառու միջոցների համալրում, գործող վարկերի փակման համար:
Բանկի փոխտնօրեն Եվգենի Մոտովիլովը նշել է, որ փոքր ձեռնարկատերերի շրջանում կա կայուն պահանջ արագ և մատչելի ֆինանսավորման նկատմամբ, ինչը կարևոր է բիզնեսի զարգացման համար:
Ըստ բանկի վիճակագրության, վարկառուների 80%-ը զբաղվում է մանրածախ և մեծածախ առևտրով, իսկ 20%-ը՝ արտադրական ոլորտում:
Ավելին վարկի մասին կարող եք գտնել ՎՏԲ (Հայաստան) պաշտոնական կայքում կամ բանկի ցանկացած մասնաճյուղում:

ЕРЕВАН, 13 августа. ВТБ (Армения) представляет новый кредит «Экспресс», который предназначен для малого бизнеса и позволяет получить до 20 миллионов драмов.
Этот кредит предназначен для решения текущих и инвестиционных задач и отличается быстрым рассмотрением заявки.
Кредит «Экспресс» предоставляется без залогового обеспечения или с частичным обеспечением на срок от 1 до 60 месяцев. Сумма финансирования составляет от 500 тысяч до 20 миллионов драмов. Процентная ставка составляет от 10% до 16% годовых.
Кредитные средства предназначены для решения различных бизнес-задач, включая пополнение основных и оборотных средств, погашение действующих кредитов.
Заместитель генерального директора ВТБ (Армения) Евгений Мотовилов отметил, что существует устойчивый спрос среди малых предпринимателей на быстрое и доступное финансирование, что важно для развития бизнеса.
По статистике банка, 80% заемщиков составляют компании розничной и оптовой торговли, 20% — предприятия производственного сектора.
Дополнительную информацию о кредите можно получить на официальном сайте ВТБ (Армения) или в любом отделении банка.