ՎՏԲ (Հայաստան) շարունակելու է զարգացնել փոքր բիզնեսի վարկավորման հնարավորությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 13 օգոստոս. ՎՏԲ (Հայաստան) բանկը ներկայացնում է նոր «Էքսպրես» վարկը, որը նախատեսված է փոքր բիզնեսի համար և թույլ է տալիս ստանալ մինչև 20 միլիոն դրամ:
Այս վարկը նախատեսված է ընթացիկ և ներդրումային խնդիրների լուծման համար, և այն առանձնանում է արագ դիմումի մշակմամբ:
«Էքսպրես» վարկը տրամադրվում է առանց գրավի կամ մասամբ գրավով, 1-60 ամիս ժամկետով: Վարկի գումարը կազմում է 500,000-ից մինչև 20 միլիոն դրամ: Վարկային տոկոսադրույքը կազմում է 10%-16% տարեկան:
Վարկային միջոցները նախատեսված են տարբեր բիզնես խնդիրների լուծման համար, այդ թվում՝ հիմնական և շրջանառու միջոցների համալրում, գործող վարկերի փակման համար:
Բանկի փոխտնօրեն Եվգենի Մոտովիլովը նշել է, որ փոքր ձեռնարկատերերի շրջանում կա կայուն պահանջ արագ և մատչելի ֆինանսավորման նկատմամբ, ինչը կարևոր է բիզնեսի զարգացման համար:
Ըստ բանկի վիճակագրության, վարկառուների 80%-ը զբաղվում է մանրածախ և մեծածախ առևտրով, իսկ 20%-ը՝ արտադրական ոլորտում:
Ավելին վարկի մասին կարող եք գտնել ՎՏԲ (Հայաստան) պաշտոնական կայքում կամ բանկի ցանկացած մասնաճյուղում:

News | 2026/08/13 16:04
This loan is aimed at addressing current and investment needs and is characterized by a quick application review.
The "Express" loan is offered without collateral or with partial collateral for a term of 1 to 60 months. The financing amount ranges from 500,000 to 20 million drams. The interest rate is set between 10% and 16% per annum.
The loan funds are intended for various business needs, including replenishing fixed and working capital and repaying existing loans.
Evgeny Motovilov, Deputy General Director of VTB (Armenia), noted that there is a steady demand among small entrepreneurs for quick and accessible financing, which is crucial for business development.
According to the bank's statistics, 80% of borrowers are engaged in retail and wholesale trade, while 20% are in the manufacturing sector.
More information about the loan can be obtained on the official website of VTB (Armenia) or at any bank branch.