Վրաստանը դադարեցնում է բենզինի մատակարարումն Աբխազիա
Վրաստանը դադարեցնում է բենզինի մատակարարումն Աբխազիա։ Գործարքն իրականացվում էր Վրաստանի կառավարության թույլտվությամբ՝ Solidus միջնորդ ընկերության միջոցով, սակայն չեղարկվել է հանրային և ընդդիմադիր կոշտ ճնշումների տակ։
Վրաստանի Ազգային բանկի նախկին նախագահ Ռոման Գոցիրիձեն իր անկախ հետաքննությամբ մեղադրել է Իրակլի Կոբախիձեի կառավարությանը մի շարք օրենքներ խախտելու մեջ՝ պահանջելով քրեական գործ հարուցել Repsol-ի և Solidus-ի ղեկավարների դեմ։
Solidus-ի ղեկավար Գեորգի Ավելաձեն արդարացել է, թե աբխազ գործարարների հետ համագործակցում էր «հանուն վրաց-աբխազական հաշտեցման»։ Ընդհանուր առմամբ հասցվել էր մատակարարել 400 տոննա բենզին։

Georgia halts gasoline supplies to Abkhazia. The transaction was carried out with the permission of the Georgian government through the intermediary company Solidus, but was canceled under pressure from the public and the opposition.
The former president of the National Bank of Georgia, Roman Gotsiridze, accused the government of Irakli Kobakhidze of violating several laws in his independent investigation, demanding criminal charges against the leaders of Repsol and Solidus.
The head of Solidus, Georgi Arveladze, justified that he was cooperating with Abkhaz businessmen "for the sake of Georgian-Abkhaz reconciliation." A total of 400 tons of gasoline had been supplied.