Վրաստանը դադարեցնում է բենզինի մատակարարումն Աբխազիա
Վրաստանը դադարեցնում է բենզինի մատակարարումն Աբխազիա։ Գործարքն իրականացվում էր Վրաստանի կառավարության թույլտվությամբ՝ Solidus միջնորդ ընկերության միջոցով, սակայն չեղարկվել է հանրային և ընդդիմադիր կոշտ ճնշումների տակ։
Վրաստանի Ազգային բանկի նախկին նախագահ Ռոման Գոցիրիձեն իր անկախ հետաքննությամբ մեղադրել է Իրակլի Կոբախիձեի կառավարությանը մի շարք օրենքներ խախտելու մեջ՝ պահանջելով քրեական գործ հարուցել Repsol-ի և Solidus-ի ղեկավարների դեմ։
Solidus-ի ղեկավար Գեորգի Ավելաձեն արդարացել է, թե աբխազ գործարարների հետ համագործակցում էր «հանուն վրաց-աբխազական հաշտեցման»։ Ընդհանուր առմամբ հասցվել էր մատակարարել 400 տոննա բենզին։

Грузия прекращает поставки бензина в Абхазию. Сделка осуществлялась с разрешения правительства Грузии через посредническую компанию Solidus, но была отменена под давлением общественности и оппозиции.
Бывший президент Национального банка Грузии Роман Гоциридзе в своем независимом расследовании обвинил правительство Ираклия Кобахидзе в нарушении ряда законов, требуя возбудить уголовное дело против руководителей Repsol и Solidus.
Руководитель Solidus Георгий Арвеладзе оправдался, что сотрудничал с абхазскими бизнесменами «ради грузино-абхазского примирения». В общей сложности было поставлено 400 тонн бензина.