Պեկինի վերջին ավտոսրահում Jetta ընկերությունը հայտարարել էր նոր տեխնոլոգիական ավտոմեքենաների թողարկման ծրագրերի մասին։ Միաժամանակ ընկերությունը նշել էր, որ կշարունակի շուկա մատակարարել նաև մատչելի գնային դասի մոդելներ։ Նոր Jetta M6 սեդանը դարձել է այդ ռազմավարության շրջանակում ստեղծված առաջին մոդելներից մեկը։
Ավտոմեքենան առանձնանում է լակոնիկ դիզայնով, որը բնորոշ է չինական շուկայում վաճառվող բազմաթիվ ժամանակակից սեդաններին։ Սրահը ձևավորված է մինիմալիստական ոճով, ինչը պայմանավորված է մեծ սենսորային էկրանի առկայությամբ. ինժեներները կառավարման գրեթե բոլոր գործառույթները տեղափոխել են այդ էկրանի վրա։
Սակայն, չնայած նմանություններին, Jetta M6-ն ունի մեկ հետաքրքիր առանձնահատկություն․ սեդանը ստացել է ղեկ, որի վրա տեղադրված են փոքր պտտվող կարգավորիչներ՝ նման այն լուծումներին, որոնք Tesla-ն օգտագործում է իր էլեկտրական ավտոմեքենաներում։
Jetta M6-ը համալրված է սրահի բարակ LED լուսավորությամբ, որը ձգվում է առջևի վահանակի և կողային դռների երկայնքով։
Առաջին շարքի նստատեղերի թիկնակները լիովին ծալվում են դեպի հետ, ինչը հնարավորություն է տալիս սրահում կազմակերպել քնելու համար հարմար տարածք։
Բացի այդ, հրապարակված լուսանկարները վկայում են, որ սեդանը կարող է համալրված լինել բարձրորակ աուդիոհամակարգով։
Նոր մոդելի երկարությունը կազմում է 4806 մմ, լայնությունը՝ 1868 մմ, բարձրությունը՝ 1500 մմ, իսկ անվային բազան՝ 2820 մմ։
Ստանդարտ տարբերակը համալրված է 152 ձիաուժ հզորությամբ էլեկտրաշարժիչով, իսկ հավելավճարի դիմաց հասանելի կլինի 194 ձիաուժ հզորությամբ տարբերակը։
Մարտկոցի տեխնիկական բնութագրերը դեռևս չեն հրապարակվել։ Jetta-ն նաև չի հայտնել սեդանի պաշտոնական ներկայացման ճշգրիտ ամսաթիվը։

Volkswagen представил новый доступный седан Jetta M6
На последнем автосалоне в Пекине компания Jetta объявила о планах выпуска новых технологичных автомобилей. Одновременно компания отметила, что продолжит поставлять на рынок также модели доступного ценового сегмента. Новый седан Jetta M6 стал одним из первых моделей, созданных в рамках этой стратегии.
Автомобиль выделяется лаконичным дизайном, характерным для многих современных седанов, продаваемых на китайском рынке. Интерьер оформлен в минималистическом стиле, что обусловлено наличием большого сенсорного экрана: инженеры перенесли почти все функции управления на этот экран.
Однако, несмотря на сходства, Jetta M6 имеет одну интересную особенность: седан получил руль, на котором установлены небольшие поворотные регуляторы, аналогичные тем решениям, которые Tesla использует в своих электрических автомобилях.
Регон Иншуранс
Jetta M6 оснащен тонкой LED-подсветкой, которая проходит вдоль передней панели и боковых дверей.
Спинки передних сидений полностью складываются назад, что позволяет организовать удобное пространство для сна в салоне.
Кроме того, опубликованные фотографии свидетельствуют о том, что седан может быть оснащен высококачественной аудиосистемой.
Длина новой модели составляет 4806 мм, ширина — 1868 мм, высота — 1500 мм, а колесная база — 2820 мм.
Стандартная версия оснащена электродвигателем мощностью 152 л.с., а за дополнительную плату будет доступна версия мощностью 194 л.с.
Технические характеристики батареи пока не опубликованы. Jetta также не сообщила точную дату официального представления седана.
Новости автопрома публикуются при поддержке страховой компании РЕГО ИНШУРАНС, которая предлагает КАСКО страхование. КАСКО поможет сохранить стабильное финансовое положение в неожиданных ситуациях.