Պեկինի վերջին ավտոսրահում Jetta ընկերությունը հայտարարել էր նոր տեխնոլոգիական ավտոմեքենաների թողարկման ծրագրերի մասին։ Միաժամանակ ընկերությունը նշել էր, որ կշարունակի շուկա մատակարարել նաև մատչելի գնային դասի մոդելներ։ Նոր Jetta M6 սեդանը դարձել է այդ ռազմավարության շրջանակում ստեղծված առաջին մոդելներից մեկը։
Ավտոմեքենան առանձնանում է լակոնիկ դիզայնով, որը բնորոշ է չինական շուկայում վաճառվող բազմաթիվ ժամանակակից սեդաններին։ Սրահը ձևավորված է մինիմալիստական ոճով, ինչը պայմանավորված է մեծ սենսորային էկրանի առկայությամբ. ինժեներները կառավարման գրեթե բոլոր գործառույթները տեղափոխել են այդ էկրանի վրա։
Սակայն, չնայած նմանություններին, Jetta M6-ն ունի մեկ հետաքրքիր առանձնահատկություն․ սեդանը ստացել է ղեկ, որի վրա տեղադրված են փոքր պտտվող կարգավորիչներ՝ նման այն լուծումներին, որոնք Tesla-ն օգտագործում է իր էլեկտրական ավտոմեքենաներում։
Jetta M6-ը համալրված է սրահի բարակ LED լուսավորությամբ, որը ձգվում է առջևի վահանակի և կողային դռների երկայնքով։
Առաջին շարքի նստատեղերի թիկնակները լիովին ծալվում են դեպի հետ, ինչը հնարավորություն է տալիս սրահում կազմակերպել քնելու համար հարմար տարածք։
Բացի այդ, հրապարակված լուսանկարները վկայում են, որ սեդանը կարող է համալրված լինել բարձրորակ աուդիոհամակարգով։
Նոր մոդելի երկարությունը կազմում է 4806 մմ, լայնությունը՝ 1868 մմ, բարձրությունը՝ 1500 մմ, իսկ անվային բազան՝ 2820 մմ։
Ստանդարտ տարբերակը համալրված է 152 ձիաուժ հզորությամբ էլեկտրաշարժիչով, իսկ հավելավճարի դիմաց հասանելի կլինի 194 ձիաուժ հզորությամբ տարբերակը։
Մարտկոցի տեխնիկական բնութագրերը դեռևս չեն հրապարակվել։ Jetta-ն նաև չի հայտնել սեդանի պաշտոնական ներկայացման ճշգրիտ ամսաթիվը։

News | 2026/08/07 19:12
At the latest auto show in Beijing, Jetta announced plans for the release of new technological vehicles. At the same time, the company noted that it will continue to supply affordable models to the market. The new Jetta M6 sedan has become one of the first models created within this strategy.
The car stands out with a concise design characteristic of many modern sedans sold in the Chinese market. The interior is designed in a minimalist style, facilitated by the presence of a large touchscreen; engineers have moved almost all control functions to this screen.
However, despite the similarities, the Jetta M6 has one interesting feature: the sedan has a steering wheel equipped with small rotating controls, similar to those solutions used by Tesla in its electric vehicles.
The Jetta M6 is equipped with sleek LED lighting that stretches along the front panel and side doors.
The backrests of the front seats fully fold back, allowing for the organization of a comfortable sleeping area in the cabin.
Additionally, published photos indicate that the sedan may be equipped with a high-quality audio system.
The new model measures 4806 mm in length, 1868 mm in width, 1500 mm in height, and has a wheelbase of 2820 mm.
The standard version is equipped with a 152-horsepower electric motor, while a 194-horsepower version will be available for an additional fee.
The technical specifications of the battery have not yet been published. Jetta has also not disclosed the exact date of the sedan's official presentation.