Վարչապետի տեղակալը քննարկել է TRIPP ծրագրի իրականացման հարցերը
Վարչապետի տեղակալ Մгер Գրիգորյանը քննարկել է TRIPP ծրագրի իրականացման հարցերը հայ դիվանագետների հետ: Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության մամուլի ծառայությունը:
«Գյումրիում տեղի ունեցած դիվանագիտական ծառայության ղեկավարության խորհրդակցությունը շարունակվեց փոխվարչապետ Մгер Գրիգորյանի հետ քննարկմամբ: Քննարկվել են 2025 թվականի օգոստոսի 8-ից սկսած քայլերը, որոնք ուղղված են Հայաստանի շրջափակման վերացմանը, տարածաշրջանային տրանսպորտային փոխկապակցման ծրագրերին, այդ թվում՝ TRIPP-ի իրականացման աշխատանքներին: Բացի այդ, քննարկվել են առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացման հնարավորությունները, ինչպես նաև ներկայումս տարբեր ուղղություններով ձևավորված դինամիկան և հեռանկարները»,- նշվում է ԱԳՆ հաղորդագրությունում:

Вице-премьер Армении обсудил с армянскими дипломатами реализацию TRIPP
Вице-премьер Армении Мгер Григорян обсудил с армянскими дипломатами шаги по реализации проекта TRIPP. Об этом сообщает пресс-служба МИД Армении.
«Прошедшее в Гюмри совещание руководства дипломатической службы Республики Армения за рубежом продолжилось дискуссией с заместителем премьер-министра Республики Армения Мгером Григоряном. Обсуждались шаги, предпринятые с 8 августа 2025 года для снятия блокады Армении, программы региональной транспортной взаимосвязи, включая работу по реализации TRIPP. Были рассмотрены возможности развития торгово-экономических отношений, а также динамика и перспективы, сформированные на данный момент в различных направлениях», - рассказали в МИД Армении.