Վարչապետի տեղակալը քննարկել է TRIPP ծրագրի իրականացման հարցերը
Վարչապետի տեղակալ Մгер Գրիգորյանը քննարկել է TRIPP ծրագրի իրականացման հարցերը հայ դիվանագետների հետ: Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության մամուլի ծառայությունը:
«Գյումրիում տեղի ունեցած դիվանագիտական ծառայության ղեկավարության խորհրդակցությունը շարունակվեց փոխվարչապետ Մгер Գրիգորյանի հետ քննարկմամբ: Քննարկվել են 2025 թվականի օգոստոսի 8-ից սկսած քայլերը, որոնք ուղղված են Հայաստանի շրջափակման վերացմանը, տարածաշրջանային տրանսպորտային փոխկապակցման ծրագրերին, այդ թվում՝ TRIPP-ի իրականացման աշխատանքներին: Բացի այդ, քննարկվել են առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացման հնարավորությունները, ինչպես նաև ներկայումս տարբեր ուղղություններով ձևավորված դինամիկան և հեռանկարները»,- նշվում է ԱԳՆ հաղորդագրությունում:

News | 2026/08/30 09:02
The Vice Prime Minister of Armenia, Mger Grigoryan, discussed the steps for implementing the TRIPP project with Armenian diplomats. This was reported by the press service of the Armenian Ministry of Foreign Affairs.
The meeting of the leadership of the diplomatic service of the Republic of Armenia abroad, held in Gyumri, continued with a discussion with Vice Prime Minister Mger Grigoryan. The steps taken since August 8, 2025, to lift the blockade of Armenia, regional transport connectivity programs, including work on the implementation of TRIPP, were discussed. Opportunities for developing trade and economic relations, as well as the dynamics and prospects formed to date in various directions, were also reviewed,” the Armenian MFA reported.