Վարչապետը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Հնդկաստանի դեսպանի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Հնդկաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհային, որն ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում։
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին սերտ համագործակցության և Հայաստան-Հնդկաստան հարաբերությունների զարգացմանը նպաստելու համար։ Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է երկու երկրների միջև բազմաոլորտ համագործակցության և դրա հետագա ընդլայնման կարևորությունը։
Նիլակշի Սահա Սինհան շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին և ՀՀ կառավարությանը համատեղ աշխատանքի և արդյունավետ փոխգործակցության համար։ Դեսպանը համոզմունք է հայտնել, որ առաջիկայում ևս երկու երկրների միջև գործակցությունը կզարգանա բոլոր ուղղություններով։
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել կրթության, տեխնոլոգիաների, առողջապահության և այլ ոլորտներում կապերի հետագա զարգացման շուրջ։

Prime Minister Nikol Pashinyan received the Ambassador of India to Armenia, Nilaakshi Saha Singh, who is concluding her diplomatic mission in the country.
The Prime Minister thanked the ambassador for her close cooperation and contribution to the development of Armenia-India relations. Nikol Pashinyan emphasized the importance of multi-faceted cooperation between the two countries and its further expansion.
Nilaakshi Saha Singh thanked the Prime Minister and the Government of Armenia for their joint work and effective collaboration. The ambassador expressed confidence that the cooperation between the two countries will continue to develop in all directions.
During the meeting, ideas were exchanged on further developing ties in education, technology, healthcare, and other sectors.