Վարչապետը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Հնդկաստանի դեսպանի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Հնդկաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհային, որն ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում։
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին սերտ համագործակցության և Հայաստան-Հնդկաստան հարաբերությունների զարգացմանը նպաստելու համար։ Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է երկու երկրների միջև բազմաոլորտ համագործակցության և դրա հետագա ընդլայնման կարևորությունը։
Նիլակշի Սահա Սինհան շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին և ՀՀ կառավարությանը համատեղ աշխատանքի և արդյունավետ փոխգործակցության համար։ Դեսպանը համոզմունք է հայտնել, որ առաջիկայում ևս երկու երկրների միջև գործակցությունը կզարգանա բոլոր ուղղություններով։
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել կրթության, տեխնոլոգիաների, առողջապահության և այլ ոլորտներում կապերի հետագա զարգացման շուրջ։

Премьер-министр провел прощальную встречу с послом Индии
Премьер-министр Никол Пашинян принял чрезвычайного и полномочного посла Индии Нилакши Саха Сингха, который завершает свою дипломатическую миссию в нашей стране.
Премьер-министр поблагодарил посла за тесное сотрудничество и содействие в развитии отношений между Арменией и Индией. Никол Пашинян подчеркнул важность многостороннего сотрудничества между двумя странами и его дальнейшего расширения.
Нилакши Саха Сингх поблагодарила премьер-министра и правительство РА за совместную работу и эффективное взаимодействие. Посол выразила уверенность, что в будущем сотрудничество между двумя странами будет развиваться во всех направлениях.
В ходе встречи были обменены мнениями о дальнейшем развитии связей в сферах образования, технологий, здравоохранения и других областях.