Վահան Միսակյանը նշանակվել է քաղաքաշինության կոմիտեի փոխնախագահ
Վահան Միսակյանը նշանակվել է քաղաքաշինության կոմիտեի փոխնախագահ. Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ստորագրել է որոշումը:
«Հանրային ծառայության մասին օրենքի 9-րդ հոդվածի 4-րդ մասի համաձայն, Վահան Միսակյանը նշանակվում է քաղաքաշինության կոմիտեի փոխնախագահ», - նշված է որոշման մեջ:
Միսակյանը կրթություն է ստացել ճարտարապետության ոլորտում և զբաղվել է ակադեմիական ու մասնագիտական գործունեությամբ: Նա եղել է Լույս հիմնադրամի կրթաթոշակառու, շարունակելով ուսումը արտերկրում, այդ թվում՝ Կոլումբիայի համալսարանում ԱՄՆ-ում:
2014-2015 թվականներին նա աշխատել է ճարտարապետ Studio MDA-ում Նյու Յորքում: Այդ ընթացքում նա նաև եղել է Կոլումբիայի համալսարանի ճարտարապետության, պլանավորման և պահպանման ասոցացված դասախոս:

Ваган Мисакян назначен заместителем председателя Комитета по градостроительству. Решение подписал премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«В соответствии со статьей 9, частью 4 Закона о государственной службе, Ваган Мисакян назначается заместителем председателя Комитета по градостроительству», - говорится в решении.
Мисакян получил образование в области архитектуры и занимался академической и профессиональной деятельностью. Он был стипендиатом Фонда Луйс, продолжая учебу за границей, в том числе в Колумбийском университете в США.
С 2014 по 2015 год он работал архитектором в Studio MDA в Нью-Йорке. В этот же период он также был приглашенным и ассоциированным преподавателем архитектуры, планирования и охраны в Колумбийском университете. Он также основал платформу X-Commons и возглавил исследования в Controlled Cities Laboratory.