Օգոստոսի 14-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալի ժամանակավոր պաշտոնակատար Վահան Կոստանյանը Կիև աշխատանքային այցի շրջանակներում հանդիպում է ունեցել Ուկրաինայի Գերագույն ռադայի նախագահի տեղակալ Օլենա Կոնդրատյուկի հետ:
Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել Հայաստան-Ուկրաինա հարաբերությունների զարգացման հեռանկարներին, ընդգծել համատեղ ջանքերով վերջին շրջանում ակտիվացած բարձրաստիճան շփումների հետագա ընդլայնման և երկկողմ օրակարգի առավել ամրապնդման անհրաժեշտությունը:
Կարևորելով միջխորհրդարանական համագործակցության դերը երկկողմ հարաբերությունների առաջմղման գործում՝ Վահան Կոստանյանը և Օլենա Կոնդրատյուկն ընդգծել են երկու երկրների խորհրդարանների միջև կապերի առավել սերտացման, ինչպես նաև բազմակողմ խորհրդարանական հարթակներում համագործակցության խորացման կարևորությունը:
Մտքեր են նաև փոխանակել տարածաշրջանային և միջազգային կարևորության հարցերի շուրջ։ Ընդգծվել է կայուն և տևական խաղաղության առաջմղման կարևորությունը:

Vahan Kostanyan Meets with Deputy Speaker of the Ukrainian Parliament
On August 14, Vahan Kostanyan, the acting Deputy Minister of Foreign Affairs of Armenia, met with Olena Kondratiuk, the Deputy Speaker of the Ukrainian Parliament, during a working visit to Kyiv.
The interlocutors discussed the prospects for the development of Armenia-Ukraine relations, emphasizing the need for further expansion of recently activated high-level contacts and strengthening the bilateral agenda.
Highlighting the role of inter-parliamentary cooperation in promoting bilateral relations, Vahan Kostanyan and Olena Kondratiuk stressed the importance of closer ties between the parliaments of the two countries, as well as deepening cooperation on multilateral parliamentary platforms.
They also exchanged views on issues of regional and international significance. The importance of promoting sustainable and lasting peace was emphasized.