Օգոստոսի 14-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալի ժամանակավոր պաշտոնակատար Վահան Կոստանյանը Կիև աշխատանքային այցի շրջանակներում հանդիպում է ունեցել Ուկրաինայի Գերագույն ռադայի նախագահի տեղակալ Օլենա Կոնդրատյուկի հետ:
Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել Հայաստան-Ուկրաինա հարաբերությունների զարգացման հեռանկարներին, ընդգծել համատեղ ջանքերով վերջին շրջանում ակտիվացած բարձրաստիճան շփումների հետագա ընդլայնման և երկկողմ օրակարգի առավել ամրապնդման անհրաժեշտությունը:
Կարևորելով միջխորհրդարանական համագործակցության դերը երկկողմ հարաբերությունների առաջմղման գործում՝ Վահան Կոստանյանը և Օլենա Կոնդրատյուկն ընդգծել են երկու երկրների խորհրդարանների միջև կապերի առավել սերտացման, ինչպես նաև բազմակողմ խորհրդարանական հարթակներում համագործակցության խորացման կարևորությունը:
Մտքեր են նաև փոխանակել տարածաշրջանային և միջազգային կարևորության հարցերի շուրջ։ Ընդգծվել է կայուն և տևական խաղաղության առաջմղման կարևորությունը:

14 августа временно исполняющий обязанности заместителя министра иностранных дел Армении Ваган Костанян в рамках рабочей поездки в Киев встретился с заместителем председателя Верховной Рады Украины Еленой Кондратюк.
Собеседники обсудили перспективы развития отношений между Арменией и Украиной, подчеркнув необходимость дальнейшего расширения активных высокопрофильных контактов и укрепления двустороннего повестки дня.
Подчеркивая роль межпарламентского сотрудничества в продвижении двусторонних отношений, Ваган Костанян и Елена Кондратюк отметили важность более тесного взаимодействия между парламентами двух стран, а также углубления сотрудничества на многосторонних парламентских платформах.
Также обменялись мнениями по вопросам регионального и международного значения. Подчеркнута важность продвижения устойчивого и долговременного мира.