Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Հովհաննես Ավոյանին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը օգոստոսի 6-ին ընդունել է Picsart տեխնոլոգիական ընկերության հիմնադիր Հովհաննես Ավոյանին և նրան հանձնել Հայաստանի Հանրապետության պետական բարձր պարգևը: Այս մասին տեղեկանում ենք նախագահի պաշտոնական կայքէջից:
«Հովհաննես Ավոյանը Հանրապետության տոնի առթիվ, կրթության, գիտության, մշակույթի, տնտեսության զարգացման, ինչպես նաև հայապահպանության գործում ներդրած նշանակալի ավանդի և երկարամյա արգասաբեր գործունեության համար պարգևատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 2-րդ աստիճանի շքանշանով:
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորել է Հովհաննես Ավոյանին բարձր պարգև ստանալու առթիվ, վստահություն հայտնել, որ նրա փորձն ու գործունեությունը հետագայում ևս կնպաստեն Հայաստանի Հանրապետության զարգացմանն ու առաջընթացին: Նախագահը նրան մաղթել է շարունակական ձեռքբերումներ ու նորանոր հաջողություններ»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ:

Президент Республики Вагаршак Хачатрян 6 августа принял основателя технологической компании Picsart Геворка Авояна и вручил ему высокую государственную награду Республики Армения. Об этом сообщается на официальном сайте президента.
«Геворк Авоян награжден медалью 2-й степени «За заслуги перед Отечеством» за значительный вклад в развитие образования, науки, культуры, экономики, а также в сохранение армянства по случаю праздника Республики.
Президент Вагаршак Хачатрян поздравил Геворка Авояна с получением высокой награды и выразил уверенность, что его опыт и деятельность будут способствовать дальнейшему развитию и прогрессу Республики Армения. Президент пожелал ему дальнейших достижений и новых успехов», - говорится в сообщении.