Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Հովհաննես Ավոյանին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը օգոստոսի 6-ին ընդունել է Picsart տեխնոլոգիական ընկերության հիմնադիր Հովհաննես Ավոյանին և նրան հանձնել Հայաստանի Հանրապետության պետական բարձր պարգևը: Այս մասին տեղեկանում ենք նախագահի պաշտոնական կայքէջից:
«Հովհաննես Ավոյանը Հանրապետության տոնի առթիվ, կրթության, գիտության, մշակույթի, տնտեսության զարգացման, ինչպես նաև հայապահպանության գործում ներդրած նշանակալի ավանդի և երկարամյա արգասաբեր գործունեության համար պարգևատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 2-րդ աստիճանի շքանշանով:
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորել է Հովհաննես Ավոյանին բարձր պարգև ստանալու առթիվ, վստահություն հայտնել, որ նրա փորձն ու գործունեությունը հետագայում ևս կնպաստեն Հայաստանի Հանրապետության զարգացմանն ու առաջընթացին: Նախագահը նրան մաղթել է շարունակական ձեռքբերումներ ու նորանոր հաջողություններ»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ:

On August 6, President Vahagn Khachaturyan received Hovhannes Avoyan, the founder of the technology company Picsart, and presented him with a high state award of the Republic of Armenia. This was reported on the official website of the president.
«Hovhannes Avoyan was awarded the 2nd degree medal for services to the homeland for his significant contribution to the development of education, science, culture, and the economy, as well as for his role in the preservation of Armenian identity, on the occasion of the Republic's holiday.
President Vahagn Khachaturyan congratulated Hovhannes Avoyan on receiving the high award and expressed confidence that his experience and activities would continue to contribute to the development and progress of the Republic of Armenia. The president wished him ongoing achievements and new successes,» the statement said.