Վահագն Ալեքսանյանը ընտրվել է ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ
Վահագն Ալեքսանյանը ընտրվել է ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ: Նրա թեկնածության օգտին 62 պատգամավոր է քվեարկել, 27-ը դեմ:
Նշենք, որ ընդդիմադիր «Հայաստան» խմբակցությունը մասնակցություն չի ունեցել քվեարկությանը, իսկ Ալեքսանյանի թեկնածությանը դեմ են հանդես եկել միայն «Հզոր Հայաստան» ընդդիմադիր խմբակցության ներկայացուցիչները:
Նախկինում Ազգային ժողովը «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունից խոսնակ է ընտրել Ռուբեն Ռուբինյանին և փոխխոսնակ Այք Կոնջորյանին:
Վաղը կսկսվեն քննարկումները երրորդ փոխխոսնակի վերաբերյալ, որի թեկնածուն «Հզոր Հայաստան» խմբակցությունը առաջադրել է իրավաբան Արամ Վարդևանյանին:

Ваагн Алексанян избран вице-спикером Национального Собрания РА
Ваагн Алексанян избран вице-спикером Национального Собрания РА. За его кандидатуру проголосовали 62 депутата, против - 27.
Следует отметить, что оппозиционная фракция "Армения" участия в голосовании не принимала. Против кандидатуры Алексаняна выступили лишь представители другой оппозиционной фракции - "Сильная Армения".
Ранее НС избрал от "Гражданского договора" спикером Рубена Рубиняна и вице-спикером Айка Конджоряна. Завтра начнутся обсуждения по третьему вице-спикеру, на эту должность фракция "Сильная Армения" выдвинула юриста Арама Вардеваняна.