United Airlines-ի CEO Սքոթ Քիրբին, ով 10 տարի առաջ հեռացվել էր American Airlines-ից, այժմ ղեկավարում է ԱՄՆ-ի երկրորդ ամենաֆինանսական շահութաբեր ավիաընկերությունը: Նա CNBC-ին հայտնել է, որ ցանկանում է ընդլայնել United Airlines-ի գործունեությունը JFK օդանավակայանում և պատրաստվում է, թե ինչպես արհեստական բանականությունը կփոխի արդյունաբերությունը:
Քիրբին նշել է, որ նա նախկինում քննարկել է միաձուլումների գաղափարներ American Airlines-ի և Delta Air Lines-ի հետ, սակայն մինչ այժմ մերժվել է: Նա նաև նշել է, որ չի հետաքրքրված փոքր ավիաընկերություն ձեռք բերելու հարցում:
United Airlines-ը արդեն ունի միջազգային թռիչքների ամենամեծ քանակը ԱՄՆ-ում, և Քիրբին ցանկանում է ընդլայնել ընկերության միջազգային գործունեությունը:
JFK-ի ընդլայնման ծրագրերը
Քիրբին ցանկանում է վերադառնալ JFK օդանավակայան, որտեղ United Airlines-ը համագործակցելու է JetBlue Airways-ի հետ: Նա նշել է, որ ընկերությունն ունի մի շարք ծրագրեր, որոնք կօգնեն ընդլայնել իրենց ներկայությունը JFK-ում:
Այս շաբաթ United Airlines-ը նախատեսում է հայտարարել նոր միջազգային երթուղիների մասին, որոնք ներառում են նոր ուղղություններ, ինչպիսիք են Ուլանբատարը և Բիլբաոն:
Արհեստական բանականության ազդեցությունը
Քիրբին նաև նշել է, որ արհեստական բանականությունը կարող է հեշտացնել ճանապարհորդությունը և բարելավել հուսալիությունը: Նա ցանկանում է, որ delays-ը հաղորդվեն պարզ լեզվով:

United Airlines CEO Scott Kirby is thinking big about the future
United Airlines CEO Scott Kirby, who was fired from American Airlines 10 years ago, now runs the second-most profitable carrier in the U.S. He told CNBC that he wants to expand United Airlines' footprint at JFK airport and is preparing for how AI will change the industry.
Kirby mentioned that he has floated the idea of mergers with American Airlines and Delta Air Lines but has so far been rebuffed. He also stated that he is not interested in acquiring a smaller carrier.
United Airlines already holds the crown among U.S. airlines for international flights, and Kirby wants to expand the carrier's footprint abroad even more.
Plans for Expansion at JFK
Kirby wants to return to JFK airport, where United Airlines will partner with JetBlue Airways. He noted that the company has several plans in the works to expand their presence at JFK.
This week, United Airlines is set to announce a host of new international routes, including new destinations like Ulaanbaatar and Bilbao.
The Impact of Artificial Intelligence
Kirby also noted that artificial intelligence tools could make traveling easier and improve reliability. He wants delays to be communicated in clear English.