UBS-ը խորհուրդ է տալիս ներդրողներին պատրաստվել հումքային ապրանքների վերելքի, որը պայմանավորված է էլեկտրականացման, արհեստական բանականության ենթակառուցվածքների, աճող էներգիայի պահանջարկի, մատակարարման սահմանափակումների և տարիներ շարունակ ներդրումների պակասի համակցությամբ:
Ոսկին, էներգիան և արդյունաբերական մետաղները հատկապես գրավիչ են, իսկ աշխարհագրական ռիսկերը աջակցում են էներգիայի գներին, մինչդեռ պղինձը շահում է կառուցվածքային պահանջարկից և սպասվող մատակարարման դեֆիցիտներից:
Հումքային ապրանքների լայնածավալ աճը արդեն սկսվել է, Quantix Commodity Index-ը հասել է ռեկորդային բարձր մակարդակի, իսկ Jeff Currie-ն զգուշացնում է, որ ֆիզիկական ռեսուրսների առատության դարաշրջանը կարող է ավարտվել:
UBS-ի ռազմավարական Sagar Khandelwal-ը կոչ է անում ներդրողներին «պատրաստվել հումքային ապրանքների վերելքին»: Նա նշում է, որ էլեկտրականացումը, էներգիայի պահանջարկի աճը, արհեստական բանականության ենթակառուցվածքների ներդրումները, մատակարարման սահմանափակումները և տարիներ շարունակ ներդրումների պակասը համադրվում են՝ ստեղծելով հումքային ապրանքների կայուն վերելքի համար կատարյալ պայմաններ:
«Հումքային ապրանքները կարող են ապահովել վերադարձներ և պաշտպանել պորտֆելները էներգիայի խափանումներից և նորից բարձրացող ինֆլյացիայից», - ասում է նա:

UBS is urging investors to position for a commodity upcycle, driven by electrification, AI infrastructure, rising power demand, supply constraints, and years of underinvestment.
Gold, energy, and industrial metals remain particularly attractive, with geopolitical risks supporting energy while copper benefits from structural demand and looming supply deficits.
The broader commodity rally is already accelerating, with the Quantix Commodity Index at a record high and Jeff Currie warning that the era of abundant physical resources may be ending.
One day after veteran commodities strategist Jeff Currie told investors to "get long and buckle up" for the next leg of the commodities rally, UBS strategist Sagar Khandelwal issued a similarly bullish call, urging clients to "position for a commodity upcycle." Khandelwal stated that electrification, surging power demand, artificial-intelligence infrastructure spending, persistent supply constraints, and years of underinvestment are converging to create a perfect storm for a sustained upcycle in hard assets.