Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Էդուարդ Հակոբյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել Թվայնացման խորհրդի հերթական նիստը, որի ընթացքում քննարկվել են թվայնացման գործընթացի ընթացիկ աշխատանքները, առաջիկա ծրագրերն ու բարեփոխումների շրջանակում նախատեսվող նոր նախաձեռնությունները:
Էդուարդ Հակոբյանն ընդգծել է, որ ՊԵԿ-ի առաքելությունն ու տեսլականը նախանշում են տեխնոլոգիական համարձակության և նորարարության ճանապարհը, իսկ Թվայնացման խորհրդի գործունեությունն ուղղված է այդ գործընթացների համակարգմանը:
Նիստի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել մաքսային ոլորտում իրականացվող բարեփոխումների շրջանակում թվայնացման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքներին:
Հարկային ոլորտում քննարկվել են ԱԲ գործիքների ներդրման ընթացքը, ինչպես նաև հարկային պարտավորությունների մարման վերաբերյալ հաշվետվությունների նոր համակարգի մշակման աշխատանքները:

Под председательством президента Государственного налогового комитета Эдварда Акопяна прошло очередное заседание Совета по цифровизации, на котором обсуждались текущие работы по цифровизации, предстоящие программы и новые инициативы, предусмотренные в рамках реформ.
Эдвард Акопян подчеркнул, что миссия и видение ГНК определяют путь технологической смелости и инноваций, а деятельность Совета по цифровизации направлена на координацию этих процессов.
На заседании также обсуждались работы по цифровизации в рамках реформ в таможенной сфере.
В налоговой сфере обсуждались ход внедрения инструментов АБ, а также работа над новым отчетным системой по налоговым обязательствам.