Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Էդուարդ Հակոբյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել Թվայնացման խորհրդի հերթական նիստը, որի ընթացքում քննարկվել են թվայնացման գործընթացի ընթացիկ աշխատանքները, առաջիկա ծրագրերն ու բարեփոխումների շրջանակում նախատեսվող նոր նախաձեռնությունները:
Էդուարդ Հակոբյանն ընդգծել է, որ ՊԵԿ-ի առաքելությունն ու տեսլականը նախանշում են տեխնոլոգիական համարձակության և նորարարության ճանապարհը, իսկ Թվայնացման խորհրդի գործունեությունն ուղղված է այդ գործընթացների համակարգմանը:
Նիստի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել մաքսային ոլորտում իրականացվող բարեփոխումների շրջանակում թվայնացման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքներին:
Հարկային ոլորտում քննարկվել են ԱԲ գործիքների ներդրման ընթացքը, ինչպես նաև հարկային պարտավորությունների մարման վերաբերյալ հաշվետվությունների նոր համակարգի մշակման աշխատանքները:

The meeting of the Digitalization Council was held under the chairmanship of the head of the State Revenue Committee, Edward Hakobyan, during which the current work on the digitalization process, upcoming programs, and new initiatives planned within the framework of reforms were discussed.
Edward Hakobyan emphasized that the mission and vision of the SRC outline the path of technological boldness and innovation, and the activities of the Digitalization Council are aimed at coordinating these processes.
The meeting also addressed the work being done in the customs sector in the context of ongoing reforms.
In the tax sector, the progress of the implementation of AB tools and the development of a new reporting system for tax obligations were discussed.