Այսօր առավոտյան Treasury եկամուտները հիմնականում անփոփոխ են մնացել, քանի որ ներդրողները սպասում են Ֆեդերալ պահուստի նախընտրելի ինֆլացիոն ցուցանիշի հրապարակմանը:
10-ամյա Treasury նոտայի եկամուտը, որը կարևոր ցուցանիշ է բնակարանային վարկերի, ավտոմեքենաների վարկերի և վարկային քարտերի պարտքերի համար, առավոտյան 4-ին ET ժամին մնացել է 4.647%-ով:
30-ամյա Treasury պարտքի եկամուտը նույնպես անփոփոխ է մնացել 5.181%-ով, իսկ 2-ամյա Treasury նոտայի եկամուտը մնացել է 4.199%-ով:
Մի բազիսային կետը հավասար է 0.01%-ի, կամ 1/100-րդ մասի 1%-ի, և եկամուտներն ու գները շարժվում են հակառակ ուղղությամբ:
Հուլիսի անձնական սպառողական ծախսերի ցուցանիշը, որը Ֆեդի նախընտրելի ինֆլացիոն չափանիշն է, կհրապարակվի չորեքշաբթի առավոտյան 8:30-ին, ինչպես նաև երկրորդ եռամսյակի ՀՆԱ-ի գնահատումը:
Մերձավոր Արևելքում տեղի ունեցող զարգացումները և Ֆեդի առաջիկա Ջեքսոն Հոլի համաժողովը նույնպես ուշադրության կենտրոնում են այս շաբաթ:
Այս տարի նավթի գները, որոնք բարձրացել են, վառել են ինֆլացիայի վախերը և բարձրացրել գլոբալ պարտքի եկամուտները, այսօր շարունակել են նվազել, քանի որ հաղորդվում է, որ Իրանը և Օմանն մոտենում են Հորմուզի նեղուցով անվտանգ տրանսպորտի ապահովման համաձայնագրի:
Բրենտ ֆյուչերսները, միջազգային չափանիշը, նվազել են 2.8%-ով՝ հասնելով $86.08 մեկ բարելի համար: ԱՄՆ-ի Արևմտյան Տեխասի միջին նավթի գինը նվազել է 3%-ով՝ հասնելով $79.93 մեկ բարելի համար:
Ներդրողները կդիտեն Ջեքսոն Հոլի տնտեսական քաղաքականության սիմպոզիումը, որը սկսվում է հինգշաբթի, ԱՄՆ-ի դրամավարկային քաղաքականության և ինֆլացիայի սպասումների ուղղությունը հասկանալու համար:

Доходность казначейских облигаций почти не изменилась перед ключевыми данными по инфляции
Утром во вторник доходность казначейских облигаций в основном осталась неизменной, поскольку инвесторы ожидали публикации предпочтительного показателя инфляции ФРС.
Доходность 10-летних казначейских облигаций — ключевого показателя для ипотечных кредитов, автокредитов и кредитных карт — не изменилась и составила 4.647% на 4:00 по восточному времени.
Доходность 30-летних казначейских облигаций также осталась на уровне 5.181%, в то время как доходность 2-летних казначейских облигаций не изменилась и составила 4.199%.
Одна базисная точка равна 0.01%, или 1/100 доли процента, и доходности и цены движутся в противоположных направлениях.
Данные о личных потребительских расходах за июль — предпочтительный показатель инфляции ФРС — будут опубликованы в среду в 8:30, вместе с оценкой ВВП за второй квартал.
Развитие событий на Ближнем Востоке и предстоящее заседание ФРС в Джексон Холе также находятся в центре внимания на рынке облигаций на этой неделе.
Цены на нефть, которые в этом году резко возросли, вызывая опасения по поводу инфляции и поднимая глобальные доходности облигаций, продолжили снижаться во вторник на фоне сообщений о том, что Иран и Оман близки к соглашению о безопасном транзите через Ормузский пролив.
Фьючерсы на нефть Brent, международный стандарт, упали на 2.8% до $86.08 за баррель. Американский West Texas Intermediate снизился на 3% до $79.93 за баррель.
Инвесторы будут следить за Экономическим симпозиумом в Джексон Холе, который начнется в четверг, чтобы получить подсказки о направлении денежно-кредитной политики США и ожиданиях по инфляции. В пятницу председатель ФРС Кевин Уорш выступит на этом мероприятии.