Այսօր առավոտյան Treasury եկամուտները հիմնականում անփոփոխ են մնացել, քանի որ ներդրողները սպասում են Ֆեդերալ պահուստի նախընտրելի ինֆլացիոն ցուցանիշի հրապարակմանը:
10-ամյա Treasury նոտայի եկամուտը, որը կարևոր ցուցանիշ է բնակարանային վարկերի, ավտոմեքենաների վարկերի և վարկային քարտերի պարտքերի համար, առավոտյան 4-ին ET ժամին մնացել է 4.647%-ով:
30-ամյա Treasury պարտքի եկամուտը նույնպես անփոփոխ է մնացել 5.181%-ով, իսկ 2-ամյա Treasury նոտայի եկամուտը մնացել է 4.199%-ով:
Մի բազիսային կետը հավասար է 0.01%-ի, կամ 1/100-րդ մասի 1%-ի, և եկամուտներն ու գները շարժվում են հակառակ ուղղությամբ:
Հուլիսի անձնական սպառողական ծախսերի ցուցանիշը, որը Ֆեդի նախընտրելի ինֆլացիոն չափանիշն է, կհրապարակվի չորեքշաբթի առավոտյան 8:30-ին, ինչպես նաև երկրորդ եռամսյակի ՀՆԱ-ի գնահատումը:
Մերձավոր Արևելքում տեղի ունեցող զարգացումները և Ֆեդի առաջիկա Ջեքսոն Հոլի համաժողովը նույնպես ուշադրության կենտրոնում են այս շաբաթ:
Այս տարի նավթի գները, որոնք բարձրացել են, վառել են ինֆլացիայի վախերը և բարձրացրել գլոբալ պարտքի եկամուտները, այսօր շարունակել են նվազել, քանի որ հաղորդվում է, որ Իրանը և Օմանն մոտենում են Հորմուզի նեղուցով անվտանգ տրանսպորտի ապահովման համաձայնագրի:
Բրենտ ֆյուչերսները, միջազգային չափանիշը, նվազել են 2.8%-ով՝ հասնելով $86.08 մեկ բարելի համար: ԱՄՆ-ի Արևմտյան Տեխասի միջին նավթի գինը նվազել է 3%-ով՝ հասնելով $79.93 մեկ բարելի համար:
Ներդրողները կդիտեն Ջեքսոն Հոլի տնտեսական քաղաքականության սիմպոզիումը, որը սկսվում է հինգշաբթի, ԱՄՆ-ի դրամավարկային քաղաքականության և ինֆլացիայի սպասումների ուղղությունը հասկանալու համար:

News | 2026/08/26 08:30
Treasury yields were broadly flat early on Tuesday, as investors awaited the publication of the Federal Reserve's preferred inflation metric.
The yield on the 10-year Treasury note — the key benchmark for mortgages, auto loans and credit card debt — was little changed at 4 a.m. ET, trading at 4.647%.
The longer-dated 30-year Treasury bond yield was also flat at 5.181%, while the yield on the 2-year Treasury note was unchanged at 4.199%.
July's personal consumption expenditure reading — the Fed's preferred inflation gauge — will be released at 8:30 a.m. on Wednesday, along with a second-quarter GDP estimate.
Developments in the Middle East and the Fed's upcoming Jackson Hole conference are also in focus for the bond market this week.
Oil prices — which have spiked this year, fueling inflation fears and pushing global bond yields higher — extended declines on Tuesday, amid reports that Iran and Oman are nearing a deal to secure safe transit through the Strait of Hormuz.
Brent futures, the international benchmark, fell 2.8% to $86.08 per barrel. U.S. West Texas Intermediate crude was down 3% at $79.93 a barrel.
Investors will be monitoring the Jackson Hole Economic Policy Symposium, which begins on Thursday, for clues on the direction of U.S. monetary policy and inflation expectations. On Friday, Federal Reserve Chairman Kevin Warsh will deliver a speech at the event.