Freedom Fuel կայանները վաճառել են վառելիք, որի համար մատակարարն ասում է, որ չվճարեցին: Հայցը պնդում է, որ վառելիքի դիստրիբյուտորը $4 միլիոն է պարտք:
Հուլիսի սկզբին նախագահ Դոնալդ Թրամփը praised Freedom Fuel-ը, երբ կայանները սկսեցին առաջարկել վառելիք մրցակիցներից զգալիորեն ցածր գներով, երբ վառելիքի գները բարձրանում էին: "Այս մանրածախ վաճառողը առաջնորդում է, և մյուսները պետք է հետևեն: Նրանք անում են դա, որովհետև սիրում են ԱՄՆ-ն:" Թրամփը գրել է Truth Social-ում հուլիսի 1-ին:
Freedom Fuel Network-ը ազգային լրատվամիջոցների ուշադրության կենտրոնում էր հուլիսին, երբ Դոնալդ Թրամփը praised այս վառելիքի կայանների ցածր գները: Հայցը, որը ներկայացվել է օգոստոսի 19-ին, պնդում է, որ Ջորջիա նահանգի վառելիքի մատակարար Mansfield Oil-ը պնդում է, որ բիզնեսմեն Սայեդ Քազմին և նրա KRSM ընկերությունը ստացել են 1.1 միլիոն գալոն վառելիք:
Հուլիսի 1-ին, Freedom Fuel-ը վառելիքը վաճառել է $3.47 գներով 25 կայաններում Փենսիլվանիայում և Նյու Ջերսիում, ինչը զգալիորեն ցածր է շրջակայքի մյուս կայանների գներից:
Մասնավորապես, Mansfield-ը պնդում է, որ չվճարված վառելիքը հնարավորություն է տվել KRSM-ին վաճառել այդ վառելիքը ցածր գներով:
Հայցի մեջ նշվում է, որ Freedom Fuel Network-ը չի անվանվել որպես պատասխանող, և ընկերությունը չի մեղադրվում սխալների մեջ:

News | 2026/08/30 18:06
A lawsuit alleges that a fuel distributor failed to pay $4 million for gasoline sold to Freedom Fuel Network stations
A lawsuit alleges that a fuel distributor failed to pay $4 million for gasoline, some of which was sold to stations in the Freedom Fuel Network. President Donald Trump praised Freedom Fuel in early July when the stations began offering fuel at steep discounts to competitors amid rising gas prices. "This Retailer is taking the lead, and others should follow. They are doing this because they love the U.S.A." Trump said in a July 1 post on Truth Social.
The Freedom Fuel Network made national headlines back in July when President Donald Trump praised the gas station chain for selling fuel at steeply discounted prices. A lawsuit by a Georgia-based fuel supplier alleges that some of the gas sold through the network was never paid for.
In a federal suit filed on Aug. 19, Mansfield Oil of Gainesville said that businessman Syed Kazmi and his company, KRSM, obtained more than 1.1 million gallons of fuel from a Pennsylvania supply terminal between May and July. When Mansfield sent the invoice for the fuel in July, amounting to about $4 million, the bill went unpaid, the suit claims.
The suit further alleges that KRSM sold a portion of the fuel to stations in the Freedom Fuel Network. The suit does not name Freedom Fuel Network as a defendant or accuse the company of wrongdoing.