ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Կանադայի նկատմամբ սպառնացող 50%-անոց տուրքերը ժամանակավորապես հետաձգվել են երեք օրով, մինչդեռ բանակցությունները շարունակվում են:
Թրամփը նշել է, որ 830,000 բարել/օր հզորություն ունեցող Keystone XL նավթատարի վերագործարկումը կարող է լինել համաձայնագրի մաս:
Կանադայի վարչապետ Մարկ Քարնին հաստատել է, որ «նշանակալի առաջընթաց» է գրանցվել, սակայն դեռևս « կարևոր աշխատանք» կա:
Վաշինգտոնը առաջարկել է նվազեցնել իր 25%-անոց տուրքը կանադական ավտոմեքենաների վրա մինչև 15%, սակայն Օտտավան կարծում է, որ դա դեռ շատ բարձր է:

Президент США Дональд Трамп объявил, что Канада получила трехдневный срок для переговоров по соглашению, в то время как угроза 50%-ных тарифов временно отложена.
Трамп отметил, что возобновление нефтепровода Keystone XL мощностью 830,000 баррелей в сутки может стать частью соглашения.
Премьер-министр Канады Марк Карни подтвердил, что «значительный прогресс» был достигнут, но еще «важная работа» предстоит.
Вашингтон предложил снизить свой 25%-ный тариф на канадские автомобили до 15%, но Оттава считает это все еще слишком высоким.