Թրամփի վարչակազմը օգոստոսի 12-ին աճուրդի է դնելու նավթ և գազի լիցենզիաներ, որոնք ընդգրկում են ավելի քան 81 միլիոն ակր տարածք Մեքսիկայի ծոցում։ Աճուրդը կլինի 30 Gulf լիցենզիայի վաճառքի երրորդը, որը նախատեսված է 2025-ի հարկային և ծախսերի օրենքով։ Այս աճուրդը նաև երկրորդն է, որը տեղի է ունենում ԱՄՆ-Իսրայել պատերազմի սկսվելուց հետո, ինչը խափանել է Մերձավոր Արևելքի նավթի մատակարարումները և բարձրացրել նավթի գները մինչև չորս տարվա բարձրագույն մակարդակ։
Ներքին գործերի նախարարությունը առաջարկելու է 15,100 չլիցենզավորված բլոկներ ԱՄՆ-ի արտաքին մայրցամաքայինShelf-ում, որոնք գտնվում են երեքից մինչև 231 մղոն հեռավորության վրա, ջրի խորությամբ՝ 9-ից մինչև 11,100 ֆուտ։ Չնայած մեծ տարածքին, ընկերությունները առաջարկում են միայն դրա փոքր մասն։ Տասներկու ընկերություններ ներկայացրել են 69 առաջարկ, որոնք ընդգրկում են մոտ 330,000 ակր, ինչը կազմում է մոտ 0.4% առաջարկվող 81 միլիոն ակրից։
Մինչև այս աճուրդը, մարտին տեղի ունեցած վերջին Gulf աճուրդը 46.98 միլիոն դոլար բարձր առաջարկներ է հավաքել 25 բլոկների համար, որոնք ընդգրկում են մոտ 141,000 ակր։ Դա շատ քիչ է 2025-ի օրենքի առաջին վաճառքի 300.4 միլիոն դոլար բարձր առաջարկների համեմատ, որը տեղի ունեցավ դեկտեմբերին։
Մեքսիկայի ծոցը ներկայումս կազմում է ԱՄՆ նավթի արտադրության մոտ 15%-ը, սակայն ծովային զարգացումը վերջին տարիներին զիջել է շեյլին, քանի որ նախագծերը պահանջում են զգալիորեն ավելի շատ նախնական կապիտալ և ավելի երկար ժամանակ, որպեսզի արտադրության մեջ մտնեն։ Այս աճուրդը, հետևաբար, քիչ բան կանի անմիջական մատակարարման խափանումը մեղմելու համար, նույնիսկ եթե բարձր նավթի գները բարելավեն ապագա Gulf նախագծերի տնտեսությունը։
Վարչակազմի 30 վաճառքի ծրագիրը սահմանում է կանոնավոր Gulf աճուրդներ մինչև 2039 թվականը, ինչը արտադրողներին տալիս է կանխատեսելի ժամանակացույց նոր դաշնային ծովային տարածքներ ձեռք բերելու համար։

Администрация Трампа выставит на аукцион лицензии на добычу нефти и газа, охватывающие более 81 миллиона акров в Мексиканском заливе, в среду, 12 августа, в третьем из 30 аукционов по продаже Gulf, предусмотренных налоговым и бюджетным законом президента Дональда Трампа 2025 года. Этот аукцион также является вторым аукционом Gulf с начала войны США с Ираном в феврале, что нарушило поставки нефти на Ближнем Востоке и привело к росту цен на нефть до четырехлетних максимумов.
Министерство внутренних дел предложит 15,100 неразработанных блоков на внешнем континентальном шельфе США, расположенных на расстоянии от трех до 231 миль от берега на глубине воды от девяти до более 11,100 футов. Несмотря на огромную площадь, компании делают ставки только на небольшую ее часть. Двенадцать компаний подали 69 заявок на покрытие примерно 330,000 акров, что составляет около 0.4% из 81 миллиона акров, предложенных согласно предварительным документам, опубликованным во вторник.
Предыдущий аукцион Gulf в марте собрал 46.98 миллиона долларов в виде высоких ставок за 25 блоков, охватывающих примерно 141,000 акров. Это лишь малая часть из 300.4 миллиона долларов высоких ставок, представленных на первом аукционе, предусмотренном законом 2025 года, который состоялся в декабре. В настоящее время Gulf составляет примерно 15% от производства нефти в США, но морская разработка в последние годы уступила сланцевой, поскольку проекты требуют значительно большего начального капитала и занимают гораздо больше времени для ввода в эксплуатацию. Это означает, что аукцион в среду мало что сделает для смягчения немедленного нарушения поставок, вызванного войной с Ираном, даже если более высокие цены на нефть улучшат экономику будущих проектов в Gulf.
Программа из 30 аукционов администрации устанавливает регулярные аукционы Gulf до 2039 года, предоставляя производителям предсказуемый график для приобретения новых федеральных морских участков.