Թոմ Լիի Bitmine-ը այժմ ունի Ethereum-ի մատակարարման 4.8%-ը վերջին ETH գնումից հետո
Bitmine-ը, որը ղեկավարում է Թոմ Լին, վերջին շաբաթվա ընթացքում գնել է 9,926 ETH, ընդլայնելով իր ակտիվները մինչև 5.815 միլիոն ETH, որի արժեքը կազմում է մոտ $11 միլիարդ:
Այսպիսով, ընկերությունը այժմ ունի Ethereum-ի ընդհանուր մատակարարման 4.8%-ը, մոտենալով իր հայտարարած 5% նպատակին:
Լին ակնկալում է, որ տոքենիզացիան, արհեստական բանականության գործակալների կիրառությունները և ֆինանսական պայմանների մեղմացումը կաջակցեն Ethereum-ի և ավելի լայն կրիպտո շուկայի պահանջարկին:
Bitmine-ը, որը առևտուր է անում BMNR տիկերի ներքո, այժմ ունի 4.8% ETH-ի ընդհանուր մատակարարման, որի արժեքը ներկայիս գներով կազմում է մոտ $1,904:
Լին նշել է, որ ETH/BTC հարաբերակցությունը անցել է տարիների ընթացքում նվազող միտումից, ինչը նա համարում է նշան, որ ներդրողները սկսում են հաշվի առնել Ethereum-ի աճող պահանջարկը:
ETH-ն վերջին 24 ժամում աճել է մոտ 1.6%-ով, իսկ BMNR-ը այսօր ավելի քան 2%-ով բարձր է:
Ավելին, ընկերությունը վերջին շաբաթվա ընթացքում գնել է ևս 1.7 միլիոն իր բաժնետոմսերը, այժմ ունենալով 20.8 միլիոն բաժնետոմսեր $4 միլիարդի գնումների ծրագրի շրջանակներում:

Bitmine, возглавляемая Томом Ли, купила еще 9 926 ETH на прошлой неделе, увеличив свои активы до 5,815 миллиона ETH, стоимость которых составляет около 11 миллиардов долларов:
Таким образом, компания теперь владеет 4,8% от общего объема поставок Ethereum, приближаясь к своей заявленной цели в 5%:
Ли ожидает, что токенизация, приложения с искусственным интеллектом и смягчение финансовых условий поддержат спрос на Ethereum и более широкий рынок криптовалют:
Bitmine, которая торгуется под тикером BMNR, теперь владеет 4,8% от общего объема поставок ETH, стоимость которых составляет около 1 904 долларов:
Ли отметил, что соотношение ETH/BTC вышло за пределы многолетней нисходящей тенденции, что он рассматривает как признак того, что инвесторы начинают учитывать растущий спрос на Ethereum:
ETH вырос примерно на 1,6% за последние 24 часа, в то время как BMNR торгуется более чем на 2% выше сегодня:
Кроме того, компания также купила еще 1,7 миллиона своих акций на прошлой неделе, теперь владея 20,8 миллиона акций в рамках ранее утвержденной программы выкупа на сумму 4 миллиарда долларов: