Թիմ Տելեկոմ Հայաստան ընկերության տնօրենների խորհուրդը նշանակել է Արամ Բարսեղյանին որպես ընկերության գլխավոր տնօրեն, որը ուժի մեջ է մտնում այսօր՝ օգոստոսի 24-ից:
Թիմ Գրուպը շարունակում է ընդլայնել, բազմազանացնել իր բիզնեսը, աճել միջազգային ներկայությամբ և սկսել նոր ռազմավարական նախագծեր, և ընկերությունը մտնում է իր զարգացման հաջորդ փուլ:
Թիմ Գրուպը միավորում է Թիմ Տելեկոմ Հայաստան, Թիմ Փեյ, Թիմ Սիստեմս, Թիմ Սոլյուշնս, Buy.am, Գրանդ Հոթել Երևան, TMW, Northern Terroir, Թիմ Կոնստրուկտ, Թիմ Էներգիա, Թիմ Լոգիստիկա, ServiceHUB, SkyTel, Imagine Broadband և այլ ընկերություններ, որոնք գործում են հեռահաղորդակցության, էներգիայի, էլեկտրական մեքենաների լիցքավորման ենթակառուցվածքների, շինարարության, տեխնոլոգիաների, ֆինանսական ծառայությունների, էլեկտրոնային առևտրի, լոգիստիկայի, հյուրանոցային և այլ ոլորտներում:
«Թիմը վաղուց արդեն ավելի շատ է, քան հեռահաղորդակցական ընկերություն: Այսօր մեր խումբը միավորում է ավելի քան 15 ընկերություններ և 2800 հոգուց բաղկացած թիմ, որը գործում է չորս երկրներում: Խումբը շարունակում է արագ աճել, և ժամանակն է, որ ես հանձնեմ Թիմ Տելեկոմ Հայաստանի ղեկավարությունը Արամ Բարսեղյանին, մինչ ես կենտրոնանամ Թիմ Գրուպի ռազմավարական զարգացման և ընդլայնման վրա: Արամը եղել է ընկերության ղեկավարության թիմի կարևոր անդամներից մեկը Թիմի հիմնադրման օրվանից: Նրա ներդրումը մեր ընկերության, մեր թիմի և մեր արժեքների ձևավորման, ինչպես նաև Հայաստանի հեռահաղորդակցության ոլորտի առաջընթացի մեջ եղել է և շարունակում է լինել անգնահատելի: Ես վստահ եմ, որ նրա ղեկավարությամբ ընկերությունը կշարունակի աճել նույնիսկ ավելի արագ տեմպերով, ընդունել大胆创新 և իրականացնել նոր հավակնոտ նախագծեր», - ասաց Հայկ Եսայանը, Թիմ Գրուպի համահիմնադիր և ղեկավար:
Արամ Բարսեղյանը Թիմ Տելեկոմ Հայաստանի փոխտնօրենն է եղել ընկերության հիմնադրման օրվանից և հանդիսանում է դրա տնօրենների խորհրդի անդամ: Նա ունի 20 տարվա փորձ հեռահաղորդակցության ոլորտում:
«Ես ընդունում եմ Թիմ Տելեկոմ Հայաստանի գլխավոր տնօրենի դերը մեծ պատասխանատվությամբ: Իմ ուղին ընկերությունում սկսվեց այն օրը, երբ այն հիմնադրվեց, և տարիների ընթացքում մենք իրականացրել ենք բազմաթիվ կարևոր նախագծեր, ամրապնդելով ինչպես ընկերությունը, այնպես էլ մեր ծառայությունները: Ես շնորհակալ եմ ինձ վստահված վստահության համար: Ես վստահ եմ, որ մեր ուժեղ և փորձառու թիմի հետ միասին մենք շարունակելու ենք աճել Թիմ Տելեկոմ Հայաստանում, նոր տեխնոլոգիաներ ներդնել և ստեղծել ավելի մեծ արժեք մեր հաճախորդների, գործընկերների և Հայաստանի թվային զարգացման համար», - ասաց Արամ Բարսեղյանը, Թիմ Տելեկոմ Հայաստանի գլխավոր տնօրեն:
Թելեկոմ Հայաստան ՓԲԸ (բրենդային անուն՝ Թիմ Տելեկոմ Հայաստան) հայկական հեռահաղորդակցական ընկերություն է, որը զբաղեցնում է առաջատար դիրք երկրի հեռահաղորդակցության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտներում:

Совет директоров компании Team Telecom Armenia назначил Арама Барсегяна генеральным директором компании, который вступает в должность с 24 августа.
Группа Team продолжает расширять, диверсифицировать свой бизнес, увеличивать международное присутствие и запускать новые стратегические проекты, и группа вступает в следующую стадию своего развития. Хайк Есаян продолжит свою работу в качестве руководителя группы Team, сосредоточив внимание на стратегическом развитии и расширении группы, а также на долгосрочных приоритетах роста.
Группа Team объединяет Team Telecom Armenia, Team Pay, Team Systems, Team Solutions, Buy.am, Гранд Отель Ереван, TMW, Northern Terroir, Team Construct, Team Energy, Team Logistics, ServiceHUB, SkyTel, Imagine Broadband и другие компании, работающие в области телекоммуникаций, энергетики, инфраструктуры зарядных станций для электромобилей, строительства, технологий, финансовых услуг, электронной коммерции, логистики, гостиничного бизнеса и других секторов.
«Команда давно уже больше, чем телекоммуникационная компания. Сегодня наша группа объединяет более 15 компаний и команду из 2800 человек, работающих в четырех странах. Группа продолжает быстро расти, и пришло время передать руководство Team Telecom Armenia Араму Барсегяну, пока я сосредоточусь на стратегическом развитии и расширении группы Team. Арам был ключевым членом руководящей команды компании с самого начала. Его вклад в формирование нашей компании, нашей команды и наших ценностей, а также в развитие телекоммуникационного сектора Армении в целом был и остается неоценимым. Я уверен, что под его руководством компания продолжит расти еще быстрее, принимать смелые инновации и реализовывать новые амбициозные проекты», - сказал Хайк Есаян, соучредитель и руководитель группы Team.
Арам Барсегян занимал должность заместителя генерального директора Team Telecom Armenia с момента основания компании и является членом ее совета директоров. У него более 20 лет опыта в телекоммуникационной отрасли.
«Я принимаю на себя роль генерального директора Team Telecom Armenia с чувством большой ответственности. Мое путешествие с компанией началось в день ее основания, и за эти годы мы реализовали много важных проектов, укрепляя как компанию, так и наши услуги. Я благодарен за доверие, оказанное мне. Я уверен, что вместе с нашей сильной и опытной командой мы продолжим развивать Team Telecom Armenia, внедрять новые технологии и создавать еще большую ценность для наших клиентов, партнеров и цифрового развития Армении», - сказал Арам Барсегян, генеральный директор Team Telecom Armenia.
Телеком Армения ОАО (торговое название: Team Telecom Armenia) является армянской телекоммуникационной компанией, занимающей ведущие позиции в телекоммуникационной и информационной технологической сферах страны.