Իրանի խորհրդարանի նախագահ Մոհամմադ Բաղեր Ղալիբաֆը հայտարարել է, որ Իրանը պետք է ծրագրեր մշակի «անարդար պատժամիջոցները» հաղթահարելու համար:
Այս հայտարարությունը հնչել է այն բանից հետո, երբ ԱՄՆ ֆինանսների նախարար Սքոթ Բեսենթը հայտարարեց Իրանի նկատմամբ երբևէ կիրառված ամենակոշտ պատժամիջոցների մասին:
ԱՄՆ ֆինանսների նախարար Սքոթ Բեսենթը հայտարարել է, որ Միացյալ Նահանգները Թեհրանի նկատմամբ կկիրառի «պատմության մեջ ամենակոշտ պատժամիջոցները», միաժամանակ ակնարկելով, որ տնտեսական ճնշումն ուժեղացնելու ծրագրերը նշանակում են, որ Իրանի դեմ ԱՄՆ-ի լայնածավալ ռազմական հարձակումները մոտ ապագայում, ամենայն հավանականությամբ, չեն վերսկսվի:
«Սա լինելու է համաշխարհային պատմության մեջ երբևէ իրականացված ամենամեծ համակարգված տնտեսական մեկուսացումը», - ասել է Բեսենթը:

Iran's Parliament Speaker Mohammad Baqer Qalibaf has stated that Iran must develop plans to overcome 'unjust sanctions.'
This statement came after U.S. Treasury Secretary Scott Benet announced the toughest sanctions ever imposed on Iran.
U.S. Treasury Secretary Scott Benet stated that the United States will impose 'the toughest sanctions in history' on Tehran, while hinting that plans to increase economic pressure mean that large-scale military attacks by the U.S. on Iran are unlikely to resume in the near future.
'This will be the largest systematic economic isolation ever carried out in world history,' Benet said.