Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ, Տաթև Ասլանյանը նշանակվել է Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիաների արդյունաբերության նախարարի տեղակալ: Նա ստացել է բարձրագույն կրթություն Ռոտերդամի Էրազմուս համալսարանում (Նիդեռլանդներ): 2025-2026 թվականներին Տաթև Ասլանյանը եղել է SeleneX ընկերության համահիմնադիր, գլխավոր գործադիր տնօրեն (CEO) և արհեստական բանականության գլխավոր ճարտարապետ (Chief AI Architect), որը մասնագիտանում է առողջապահության (HealthTech/BioTech) ոլորտում:
SeleneX-ը հիմնված է արհեստական բանականության վրա և աշխատում է ձվարանների քաղցկեղի վաղ ախտորոշման, անհատականացված բուժման և բուժումից հետո խնամքի ուղղությամբ: Տաթև Ասլանյանը ղեկավարում է միջազգային թիմ, որը բաղկացած է 12-ից ավելի ինժեներներից և 17 թեկնածուական գիտությունների դոկտորներից (PhD), այդ թվում՝ առաջատար օնկոլոգներից, ռադիոլոգներից և կլինիկական բժշկության մասնագետներից:
2023-2026 թվականներին նա եղել է LunarTech ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր գործադիր տնօրեն (CEO), որտեղ կրթական ծրագրերը ընդգրկում են ավելի քան 50,000 ուսանողների 144 երկրներում:

Tatev Aslanyan Appointed Deputy Minister of High-Tech Industry of Armenia
By the decision of Prime Minister Nikol Pashinyan, Tatev Aslanyan has been appointed as the Deputy Minister of High-Tech Industry of Armenia. She received her higher education from Erasmus University Rotterdam (Netherlands). In 2025-2026, Tatev Aslanyan was a co-founder, CEO, and Chief AI Architect of SeleneX, a company specializing in the healthcare (HealthTech/BioTech) sector.
SeleneX is based on artificial intelligence and works in the field of early diagnosis of ovarian cancer, personalized treatment, and post-treatment care. Tatev Aslanyan leads an international team of over 12 engineers and 17 PhD candidates, including leading oncologists, radiologists, and clinical medicine specialists.
From 2023 to 2026, she was a co-founder and CEO of LunarTech, whose educational programs cover more than 50,000 students in 144 countries.