Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ, Տաթև Ասլանյանը նշանակվել է Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիաների արդյունաբերության նախարարի տեղակալ: Նա ստացել է բարձրագույն կրթություն Ռոտերդամի Էրազմուս համալսարանում (Նիդեռլանդներ): 2025-2026 թվականներին Տաթև Ասլանյանը եղել է SeleneX ընկերության համահիմնադիր, գլխավոր գործադիր տնօրեն (CEO) և արհեստական բանականության գլխավոր ճարտարապետ (Chief AI Architect), որը մասնագիտանում է առողջապահության (HealthTech/BioTech) ոլորտում:
SeleneX-ը հիմնված է արհեստական բանականության վրա և աշխատում է ձվարանների քաղցկեղի վաղ ախտորոշման, անհատականացված բուժման և բուժումից հետո խնամքի ուղղությամբ: Տաթև Ասլանյանը ղեկավարում է միջազգային թիմ, որը բաղկացած է 12-ից ավելի ինժեներներից և 17 թեկնածուական գիտությունների դոկտորներից (PhD), այդ թվում՝ առաջատար օնկոլոգներից, ռադիոլոգներից և կլինիկական բժշկության մասնագետներից:
2023-2026 թվականներին նա եղել է LunarTech ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր գործադիր տնօրեն (CEO), որտեղ կրթական ծրագրերը ընդգրկում են ավելի քան 50,000 ուսանողների 144 երկրներում:

Татев Асланян назначена заместителем министра индустрии высоких технологий Армении
По решению премьер-министра Никол Пашиняна, Татев Асланян назначена заместителем министра индустрии высоких технологий Армении. Она получила высшее образование в Роттердамском университете Эразма (Нидерланды). В 2025-2026 годах Татев Асланян была соучредителем, генеральным директором (CEO) и главным архитектором по искусственному интеллекту (Chief AI Architect) компании SeleneX, специализирующейся в области здравоохранения (HealthTech/BioTech).
Компания основана на искусственном интеллекте и работает в направлении ранней диагностики рака яичников, персонализированного лечения и постлечебного ухода. Татев Асланян руководит международной командой, состоящей из более чем 12 инженеров и 17 кандидатов наук (PhD), включая ведущих онкологов, радиологов и специалистов клинической медицины.
С 2023 по 2026 год она была соучредителем и генеральным директором (CEO) компании LunarTech, образовательные программы которой охватывают более 50,000 студентов в 144 странах.