Արժեթղթերի $1.9 տրիլիոն արժողությամբ կառավարիչ T. Rowe Price-ը հայտարարել է, որ մեմեկոյների ներառումը իրենց ակտիվորեն կառավարվող կրիպտո ETF-ում (TKNZ) մաս է կազմում կարգապահ ներդրումային ռազմավարության:
Digital assets բաժնի ղեկավար Blue Macellari-ն պնդում է, որ մեմեկոյների առևտուրը իրական աշխարհում բլոկչեյն ցանցերի «սթրես թեստ» է, որը առաջարկում է տեղեկություններ ընդլայնման և հուսալիության մասին:
Macellari-ն նշել է, որ մեմեկոյները, որոնք արդեն երկար ժամանակ գոյություն ունեն, կարևոր դեր են խաղում բլոկչեյն էկոհամակարգերում:
«Մենք ցանկանում էինք իրական ակտիվ կառավարում», - ասել է նա: «Եթե մեմեկոյը լավ արդյունքներ է ցույց տալիս, իմ ներդրողները չեն կարող բաց թողնել այդ հնարավորությունը»:

The $1.9 trillion asset manager T. Rowe Price has stated that including memecoins in its actively managed crypto ETF (TKNZ) is part of a disciplined investment strategy:
Digital assets chief Blue Macellari argues that memecoin trading serves as a real-world 'stress test' for blockchain networks, providing insights into scalability and reliability:
Macellari noted that established memecoins, which have been around for years, play a crucial role in blockchain ecosystems:
“We wanted true active management,” she said. “If a memecoin performs well, my investors should not miss out on that opportunity.”