Subway-ը դիտարկում է Հայաստանի շուկա մուտք գործելու հնարավորությունը
Միջազգային սննդի ցանց Subway-ը դիտարկում է Հայաստանի շուկա մուտք գործելու հնարավորությունը: Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի տնտեսական նախարարության մամուլի ծառայությունը՝ հղում անելով նախարար Գևորգ Պապոյանի և Subway-ի տարածաշրջանային տնօրեն Էֆե Չելիկի ու հայ ներդրող Լևոն Այրապետյանի միջև կայացած հանդիպման արդյունքներին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է Subway-ի մուտքը Հայաստանի շուկա և երկրում 60-ից ավելի մասնաճյուղերի բացումը: Յուրաքանչյուր մասնաճյուղի ներդրումը կկազմի 150,000-ից 300,000 դոլար:
Ընկերության ներկայացուցիչները նշել են, որ նախագծի իրականացումը կարող է նպաստել նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը, միջազգային ֆրանչայզինգի մշակույթի զարգացմանը, տեղական մատակարարների ներգրավմանը, ինչպես նաև հանրային սննդի ոլորտում միջազգային ստանդարտների ներդրմանը:
Subway-ը հիմնադրվել է 1965 թվականին ԱՄՆ-ում և ներկայումս ունի ավելի քան 37,000 ռեստորան շուրջ 100 երկրներում:

The international fast-food chain Subway is considering entering the Armenian market. This was reported by the press service of the Ministry of Economy of Armenia, referring to the results of a meeting between Minister of Economy Gevorg Papoyan and Subway's regional director Efe Celik, along with Armenian investor Levon Ayrapetyan.
During the meeting, the possibility of Subway's entry into the Armenian market and the opening of over 60 branches in the country was discussed. The investment volume for each branch will range from $150,000 to $300,000.
Company representatives noted that the implementation of the project could contribute to the creation of new jobs, the development of international franchising culture, the involvement of local suppliers, and the introduction of international standards in the food service sector.
Subway was founded in 1965 in the USA and currently operates over 37,000 restaurants in approximately 100 countries worldwide.