Subway-ը դիտարկում է Հայաստանի շուկա մուտք գործելու հնարավորությունը
Միջազգային սննդի ցանց Subway-ը դիտարկում է Հայաստանի շուկա մուտք գործելու հնարավորությունը: Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի տնտեսական նախարարության մամուլի ծառայությունը՝ հղում անելով նախարար Գևորգ Պապոյանի և Subway-ի տարածաշրջանային տնօրեն Էֆե Չելիկի ու հայ ներդրող Լևոն Այրապետյանի միջև կայացած հանդիպման արդյունքներին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է Subway-ի մուտքը Հայաստանի շուկա և երկրում 60-ից ավելի մասնաճյուղերի բացումը: Յուրաքանչյուր մասնաճյուղի ներդրումը կկազմի 150,000-ից 300,000 դոլար:
Ընկերության ներկայացուցիչները նշել են, որ նախագծի իրականացումը կարող է նպաստել նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը, միջազգային ֆրանչայզինգի մշակույթի զարգացմանը, տեղական մատակարարների ներգրավմանը, ինչպես նաև հանրային սննդի ոլորտում միջազգային ստանդարտների ներդրմանը:
Subway-ը հիմնադրվել է 1965 թվականին ԱՄՆ-ում և ներկայումս ունի ավելի քան 37,000 ռեստորան շուրջ 100 երկրներում:

Международный бренд Subway рассматривает возможность выхода на армянский рынок
Международная сеть ресторанов быстрого питания Subway рассматривает возможность выхода на армянский рынок. Об этом сообщает пресс-служба Министерства экономики Армении, ссылаясь на итоги встречи министра экономики Геворга Папояна с региональным директором Subway Эфе Челиком и армянским инвестором Левоном Айрапетяном.
На встрече обсуждалась возможность выхода Subway на армянский рынок и открытия более 60 филиалов в стране. Объем инвестиций в каждый филиал составит от 150 до 300 тысяч долларов.
Представители компании отметили, что реализация проекта может способствовать созданию новых рабочих мест, развитию культуры международного франчайзинга, привлечению местных поставщиков, а также внедрению международных стандартов в сфере общественного питания.
Subway была основана в 1965 году в США и в настоящее время объединяет более 37,000 ресторанов в примерно 100 странах мира.