SpaceX-ի եկամուտները՝ IPO-ից հետո առաջին հաշվետվությունը
SpaceX (SPCX) ներկայացնում է ֆինանսական երկրորդ եռամսյակի արդյունքները երեքշաբթի երեկոյան՝ ընկերության առաջին եկամտի հաշվետվությունը իր ռեկորդային IPO-ից հետո հունիսին:
Ահա, թե ինչ են սպասում վերլուծաբանները՝ համաձայն LSEG-ի:
• Եկամուտ: $6.93 միլիարդ
• Ակնթարթային շահույթ: 26 ցենտ կորուստ
Ընկերության հաշվետվությունը՝ շահույթի կամ կորուստի մասին, կարող է չհամապատասխանել վերլուծաբանների գնահատականներին, քանի որ սկզբնական հաշվետվությունները հաճախ պարունակում են անսպասելի փոփոխություններ:
Այս առաջին անգամն է, որ Էլոն Մասկի վերականգնվող ռակետների արտադրողը հանդիպում է Wall Street-ի հետ այս կարգավիճակում, և ներդրողները անհանգիստ են:
Հունիսի 12-ին $150-ից սկսած, SpaceX-ի բաժնետոմսերը նվազել են 24%-ով, ինչը մոտ $500 միլիարդ է կորցրել շուկայում:
SpaceX-ը անցյալ տարի կորցրել է $4.9 միլիարդ, հիմնականում արհեստական բանականության ենթակառուցվածքներին մեծ ներդրումների պատճառով:
SpaceX-ի եկամուտների մեծ մասը, և նրա միակ շահութաբեր աղբյուրը, գալիս է իր Starlink արբանյակային ինտերնետ ծառայությունից:
Ահա, թե ինչ են սպասում վերլուծաբանները SpaceX-ի երեք հատվածներից եկամուտների վերաբերյալ՝ համաձայն StreetAccount-ի:
• Տիեզերք: $835 միլիոն
• Կապ: $3.83 միլիարդ
• AI: $2.18 միլիարդ
SpaceX-ի համաժողովը նախատեսված է 4:30 p.m. ET:
Ինչ պետք է իմանաք:
• Starship և կոմերցիոն տիեզերական զբոսաշրջության հնարավորությունները
• Կարճ վաճառողները շահույթ են ստանում բաժնետոմսերի սահմանափակման ժամկետի ավարտից առաջ
• Capex ծախսերը և SpaceXAI-ի կառուցումը
• Starlink-ի շահութաբերությունը և բաժանորդների մակարդակները
CNBC-ի լրագրողները լուսաբանում են SpaceX-ի եկամուտները Սան Ֆրանցիսկոյից և Նյու Ջերսիի Էնգլվուդ Կլիֆսից:

SpaceX (SPCX) is set to report its fiscal second-quarter results after the bell on Tuesday, marking the company's first earnings report following its record IPO in June.
Here's what analysts are expecting, according to LSEG:
- Revenue: $6.93 billion
- Earnings per share: Loss of 26 cents
The company's reported earnings — or loss — per share may not be comparable to the consensus of analysts' estimates, as initial reports often contain unpredictable adjustments.
This is the first time for Elon Musk's reusable rocket maker to face Wall Street in this capacity, and investors are jittery.
Since opening at $150 on June 12, SpaceX's stock has dropped by 24%, wiping out close to $500 billion in market cap.
SpaceX lost $4.9 billion last year, largely due to hefty investments in artificial intelligence infrastructure.
Most of SpaceX's revenue for the year, and its only source of profit, came from its connectivity segment, which consists of its Starlink satellite internet service.
Here's what analysts expect in terms of revenue from SpaceX's three segments, according to StreetAccount:
- Space: $835 million
- Connectivity: $3.83 billion
- AI: $2.18 billion
SpaceX's conference call to discuss results is scheduled to begin at 4:30 p.m. ET.
What you need to know:
- Starship and the potential for commercial space tourism
- Short sellers are raking it in ahead of share lockup expiration
- Capex spending and the SpaceXAI buildout
- Starlink profitability and subscription levels
CNBC's reporters are covering SpaceX earnings from bureaus in San Francisco and Englewood Cliffs, New Jersey.