Ֆյուչերսները S&P 500-ի համար փոքր-ինչ նվազել են ուրբաթ առավոտյան, երբ ներդրողները հետևում են եկամուտների հաշվետվություններին և սպասում են Ֆեդերալ Ռեզերվի նախագահ Քևին Ուարշի վերջին ելույթին:
Ֆյուչերսները, որոնք կապված են լայն շուկայական ինդեքսի հետ, նվազել են 0.07%-ով, իսկ Nasdaq 100 ֆյուչերսները կորցրել են 0.3%:
Դո Ջոնսի արդյունաբերական միջին ֆյուչերսները հակառակ միտում են ցույց տվել, ավելանալով 0.11%-ով:
Գապի բաժնետոմսերը 15%-ով աճել են, չնայած որ եռամսյակային հաշվետվությունը խառն էր, քանի որ մանրածախ առևտուրը հայտարարեց նոր գլխավոր տնօրեն նշանակելու մասին:
Մարվել տեխնոլոգիան նվազել է մոտ 6%-ով, քանի որ ընկերությունը հրապարակել է ընթացիկ եռամսյակի համար ոչ GAAP bruto շահույթի կանխատեսում, որը չի բավարարել շուկայի սպասումները:
Ասիայի-Խաղաղօվկիանոսյան շուկաները փակվել են խառնված, իսկ Ճապոնիայում Նիկեյ 225-ը ավելացել է 0.41%-ով:
Ներդրողները սպասում են Ուարշի ծրագրավորված ելույթին կենտրոնական բանկի տարեկան սիմպոզիումում Ջեքսոն Հոլում:

Фьючерсы на S&P 500 смешанные, инвесторы ждут выступления Уорша в Джексон Хоуле
Фьючерсы на S&P 500 немного снизились в пятницу утром, так как инвесторы следят за отчетами о доходах и ожидают последнего выступления председателя Федеральной резервной системы Кевина Уорша.
Фьючерсы, связанные с широким рыночным индексом, упали на 0.07%, в то время как фьючерсы на Nasdaq 100 потеряли 0.3%.
Фьючерсы на индекс Доу-Джонса показали противоположную тенденцию, увеличившись на 0.11%.
Акции Gap выросли на 15% несмотря на смешанный квартальный отчет, так как розничная компания объявила о назначении нового генерального директора для struggling Old Navy.
Акции Marvell Technology упали примерно на 6% после того, как компания опубликовала прогноз по валовой прибыли, который разочаровал рынок.
Азиатско-Тихоокеанские рынки закрылись смешанно, при этом японский индекс Nikkei 225 вырос на 0.41%.
Инвесторы ожидают запланированного выступления Уорша на ежегодном симпозиуме центрального банка в Джексон Хоуле.