Սպասվում է, որ S&P 500 ֆյուչերսները նվազեն երկուշաբթի օրը, քանի որ աճում են կասկածները, որ ԱՄՆ-ն և Իրանը շուտով կհասնեն գործարքի, որը թույլ կտա նավերի ազատ անցնել Հորմուզի նեղուցով:
Ֆյուչերսները, որոնք կապված են լայն ինդեքսի հետ, մնացել են անփոփոխ, մինչդեռ Nasdaq-100 ֆյուչերսները ավելացել են 0.2%-ով: Dow Jones Industrial Average ֆյուչերսները նվազել են 58 միավորով, կամ 0.11%-ով:
Ասիայում, Ճապոնիայի Nikkei 225-ը ավելացել է 0.54%-ով, մինչդեռ Topix-ը փոքր-ինչ բարձրացել է: Կոսպին աճել է 0.53%-ով, իսկ փոքր կապիտալ Կոսդակը 1.48%-ով:
Նախորդ շաբաթ, ֆինանսների նախարար Սքոթ Բեսենտի մեկնաբանությունները CNBC-ին նշում էին, որ գործարքը մոտ է: Սակայն նախագահ Դոնալդ Թրամփը կիրակի օրը Axios-ին ասել է, որ ԱՄՆ-ն «միայն կես-քննարկում» է վարում Իրանի հետ:
Երեք հիմնական ինդեքսները գալիս են իրենց լավագույն շաբաթներից, իսկ S&P 500-ը ավարտել է նախորդ շաբաթը բոլոր ժամանակների փակման ռեկորդով:
Արդյունաբերական տվյալները, որոնք սպասվում են այս շաբաթ, կօգնեն ներդրողներին հասկանալ ինֆլյացիայի վերջին միտումները:

Фьючерсы на S&P 500 снижаются, трейдеры следят за сделкой в Ормузском проливе и данными по инфляции
Ожидается, что фьючерсы на S&P 500 снизятся в понедельник на фоне растущих сомнений в том, что США и Иран вскоре достигнут соглашения, позволяющего судам свободно проходить через Ормузский пролив.
Фьючерсы, связанные с широким индексом, остались неизменными, в то время как фьючерсы на Nasdaq-100 увеличились на 0,2%. Фьючерсы на индекс Dow Jones Industrial Average снизились на 58 пунктов, или на 0,11%.
В Азии индекс Nikkei 225 в Японии вырос более чем на 0,54%, в то время как Topix немного увеличился. Индекс Kospi вырос на 0,53%, а малокапитализированный Kosdaq увеличился на 1,48%.
На прошлой неделе комментарии министра финансов Скотта Бессента CNBC указывали на то, что сделка близка. Однако президент Дональд Трамп в воскресенье сказал Axios, что США «только полусогласовывают» с Ираном.
Три основных индекса выходят из своих лучших недель с апреля, а S&P 500 завершил прошлую неделю на рекордном уровне закрытия.
Данные о занятости, ожидаемые на этой неделе, помогут инвесторам понять последние тенденции инфляции.