Նոր գնահատումները ցույց են տալիս, որ 2027 թվականի սոցիալական ապահովության կենսաթոշակային կենսամակարդակի կարգավորումը (COLA) կարող է լինել 3.4% - 3.6%, ըստ կառավարության վերջին ինֆլյացիայի տվյալների, որոնք հրապարակվել են չորեքշաբթի:
Սոցիալական ապահովության COLA-ն տարեկան փոփոխություն է, որը օգնում է սոցիալական ապահովության և լրացուցիչ սոցիալական ապահովության եկամուտների (SSI) նպաստները պահել ինֆլյացիայի մակարդակի հետ:
Սոցիալական ապահովության վարչությունը սովորաբար պաշտոնապես հայտարարում է հաջորդ տարվա COLA-ն հոկտեմբերին:
Նոր հուլիսյան CPI տվյալները ցույց են տալիս, որ 2027 թվականի COLA-ն կարող է լինել 3.4%, ըստ Մերի Ջոնսոնի, անկախ սոցիալական ապահովության և Medicare քաղաքականության վերլուծողի:
Նա նշել է, որ ինֆլյացիայի մեղմանումը հանգեցրել է գնահատման նվազմանը, որը նախկինում ավելի բարձր էր:
Նոր գնահատումը դեռևս բարձր է երկարաժամկետ միջին COLA-ի՝ մոտ 2.6%-ից:
Վերջին տասնամյակում COLA-ն միջինը կազմել է 3.1%:
Senior Citizens League-ը գնահատում է, որ 2027 թվականի COLA-ն կարող է լինել 3.6%, իսկ AARP-ը՝ 3.5%:
COLA-ն հաշվարկվում է քաղաքային աշխատողների և գրասենյակային աշխատողների սպառողական գների ինդեքսի (CPI-W) հիման վրա:

New estimates show the Social Security cost-of-living adjustment for 2027 may be 3.4% to 3.6%, based on the latest government inflation data released Wednesday:
The Social Security COLA is an annual adjustment that helps Social Security and Supplemental Security Income (SSI) benefits keep pace with inflation:
The Social Security Administration typically announces the official COLA for the upcoming year in October:
New July CPI data points to a 3.4% COLA for 2027, according to Mary Johnson, an independent Social Security and Medicare policy analyst:
She noted that moderation in inflation has led to a decrease in her estimate:
The new estimate is still higher than the long-term average COLA of around 2.6%:
Over the past decade, the COLA has averaged 3.1%:
The Senior Citizens League estimates the 2027 COLA may be 3.6%, while AARP projects it at 3.5%:
The COLA is calculated based on the Consumer Price Index for Urban Wage Earners and Clerical Workers (CPI-W):