Սիրուշոյի սեփական Pregomesh-ում իրավապահ մարմինների որոնումներ
Իրավապահ մարմինները որոնումներ են իրականացնում Pregomesh-ում, որը պատկանում է երգչուհի Սիրուշոյին, ով ամուսնացած է Ազգային ժողովի պատգամավոր Լևոն Քոչարյանի հետ: Օրենքի ներկայացուցիչ Ալեքսանդր Քոչուբայևը տեղեկացրել է լրագրողներին որոնումների մասին:
Նա նշել է, որ ներկայումս heading է Pregomesh, Սիրուշոյի jewelry խանութ, ներկայացնելու ընկերության շահերը, մինչդեռ փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանը մնում է պատգամավոր Լևոն Քոչարյանի տանը, որտեղ որոնումները դեռ շարունակվում են:
Առավոտյան իրավապահ մարմինները մտել են Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և նրա որդիների՝ Սեդրակ Քոչարյանի և Լևոն Քոչարյանի, Ազգային ժողովի պատգամավորի տները և սկսել են որոնումներ:
Հայաստանի Անկոռուպցիոն կոմիտեի համաձայն, որոնումներ և այլ ընթացակարգեր իրականացվել են մի քանի տասնյակ հասցեներում՝ քրեական գործի շրջանակներում, որը հետաքննում է ենթադրյալ կոռուպցիոն հանցագործությունները:

Обыски в Pregomesh, принадлежащем Сируšo
Правоохранительные органы проводят обыски в Pregomesh, принадлежащем певице Сируšo, жене депутата от парламентской фракции Левона Кочаряна. Адвокат Александр Кочубаев сообщил журналистам о проведении обысков.
Он сказал, что сейчас направляется в Pregomesh, ювелирный магазин Сируšo, чтобы представлять интересы компании, в то время как адвокат Эрик Александян остался дома у депутата Левона Кочаряна, где обыск все еще продолжается.
Утром правоохранительные органы вошли в дома второго президента Армении Роберта Кочаряна и его сыновей, Седрака Кочаряна и Левона Кочаряна, депутата от парламентской фракции, и начали проводить обыски.
Согласно данным Антикоррупционного комитета Армении, обыски и другие процессуальные действия проводились по нескольким десяткам адресов в рамках уголовного дела, расследующего предполагаемые коррупционные преступления.