Սիրուշոյի սեփական Pregomesh-ում իրավապահ մարմինների որոնումներ
Իրավապահ մարմինները որոնումներ են իրականացնում Pregomesh-ում, որը պատկանում է երգչուհի Սիրուշոյին, ով ամուսնացած է Ազգային ժողովի պատգամավոր Լևոն Քոչարյանի հետ: Օրենքի ներկայացուցիչ Ալեքսանդր Քոչուբայևը տեղեկացրել է լրագրողներին որոնումների մասին:
Նա նշել է, որ ներկայումս heading է Pregomesh, Սիրուշոյի jewelry խանութ, ներկայացնելու ընկերության շահերը, մինչդեռ փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանը մնում է պատգամավոր Լևոն Քոչարյանի տանը, որտեղ որոնումները դեռ շարունակվում են:
Առավոտյան իրավապահ մարմինները մտել են Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և նրա որդիների՝ Սեդրակ Քոչարյանի և Լևոն Քոչարյանի, Ազգային ժողովի պատգամավորի տները և սկսել են որոնումներ:
Հայաստանի Անկոռուպցիոն կոմիտեի համաձայն, որոնումներ և այլ ընթացակարգեր իրականացվել են մի քանի տասնյակ հասցեներում՝ քրեական գործի շրջանակներում, որը հետաքննում է ենթադրյալ կոռուպցիոն հանցագործությունները:

News | 2026/08/25 17:04
Law enforcement officers are conducting searches at Pregomesh, a company owned by singer Sirusho, wife of Levon Kocharyan, a lawmaker from the Armenia parliamentary faction. Lawyer Aleksandr Kochubayev informed reporters about the search.
He stated he was currently heading to Pregomesh, Sirusho’s jewelry store, to represent the company’s interests, while lawyer Erik Aleksanyan remained at lawmaker Levon Kocharyan’s home, where the search was still underway.
In the morning, law enforcement officers entered the homes of Armenia’s second president, Robert Kocharyan, and his sons, Sedrak Kocharyan and Levon Kocharyan, a lawmaker from the Armenia parliamentary faction, and began conducting searches.
According to Armenia’s Anti-Corruption Committee, searches and other procedural actions were conducted at several dozen addresses as part of criminal proceedings investigating alleged corruption-related offenses.