Սինգապուրը $173 միլիոն կհատկացնի ֆինտեխ էկոհամակարգի զարգացման համար
Սինգապուրի ֆինանսական կարգավորիչ մարմինը (MAS) առաջիկա երեք տարիների ընթացքում $173 միլիոն կներդնի կղզու ֆինտեխ էկոհամակարգի զարգացման համար:
Սինգապուրը ֆինտեխ-հաբի կարգավիճակ ունի, այստեղ գործում է ոլորտի ավելի քան 1800 ընկերություն:
2025 թվականին Սինգապուրի ֆինտեխ-ոլորտում ներդրումները կազմել են $2,3 միլիարդ, հաղորդում է Finextra-ն:
MAS-ը ստանձնում է ֆինանսական պարտավորությունը Financial Sector Technology and Innovation Scheme (FSTI 4.0) թարմացված ծրագրի շրջանակում, որն ուղղված է ֆինտեխ էկոհամակարգի ամրապնդմանը եւ ֆինանսական հատվածում նորարարությունների ու տեխնոլոգիաների ներդրման արագացմանը:
FSTI 4.0-ն կառուցված է չորս նպատակների շուրջ․ նորարարությունների ամրապնդում եւ ընդլայնում; ֆինանսական տեխնոլոգիաների մշակման ու ներդրման արագացում; ենթակառուցվածքների զարգացում; աջակցություն մասնագետների ներգրավմանն ու զարգացմանը:

Сингапур выделит 173 миллиона долларов на развитие финтех-экосистемы
Финансовый регулятор Сингапура (MAS) в течение следующих трех лет инвестирует 173 миллиона долларов в развитие финтех-экосистемы острова.
Сингапур имеет статус финтех-центра, где работает более 1800 компаний в этой области.
К 2025 году инвестиции в финтех-сектор Сингапура составят 2,3 миллиарда долларов, сообщает Finextra.
MAS берет на себя финансовые обязательства в рамках обновленной программы Financial Sector Technology and Innovation Scheme (FSTI 4.0), направленной на укрепление финтех-экосистемы и ускорение внедрения инноваций и технологий в финансовом секторе.
FSTI 4.0 построена вокруг четырех целей: укрепление и расширение инноваций; ускорение разработки и внедрения финансовых технологий; развитие инфраструктуры; поддержка привлечения и развития специалистов.